Nessus Professional

0
1438

Nessus Professional to jeden z najlepszych na rynku programów do skanowania i wykrywania obszarów narażonych na potencjalne ataki hakerów lub szkodliwego oprogramowania. Produkt ten stosowany jest przez największe firmy na świecie, takie jak Amazon czy też Twitter, jednak doskonale sprawdzi się także w mniejszych firmach i prywatnych domach. W dzisiejszym artykule przybliżymy jakie korzyści niesie ze sobą skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez ten program.

Ochrona na każdej platformie

Zaawansowane rozwiązania zastosowane w Nessus Professional są w stanie wykrywać obszary podatności zarówno na nośnikach fizycznych, wirtualnych, w chmurach, na urządzeniach mobilnych, jak i w samej infrastrukturze danej sieci lokalnej. Pomimo iż wydaje się to być skomplikowanym zadaniem, obsługa samego oprogramowania jest bardzo prosta i przyjazna użytkownikowi. Natychmiastowy dostęp do wszystkich opcji uzyskujemy poprzez przeglądarkę internetową, gdzie prezentowany nam jest czytelny i przejrzysty raport ze stanu naszych urządzeń i sieci.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów program ten bezbłędnie identyfikuje podatności, których zlikwidowanie zmniejsza szanse na przeprowadzenie udanego ataku na naszą sieć, dane oraz fizyczną infrastrukturę. Nessus działa tak samo skuteczne na pojedynczym, domowym komputerze, jak i na sieci składającej się z wielu stacji roboczych, w tym dysków sieciowych i urządzeń mobilnych. Sprawdza się to zwłaszcza w dużych firmach, gdzie wielu pracowników korzysta z różnego rodzaju sprzętu.

Wszechstronne zastosowanie

Dzięki pracy poprzez przeglądarkę internetową Nessus może być używany na wielu systemach operacyjnych, nie tylko Windows czy też MacOS. Doskonale pracuje także na takich OS jak: Ubuntu, Fedora czy też Oracle Linux. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy nasza wersja oprogramowania systemowego jest wspierana.

Wyniki przeprowadzonych testów oraz skanów urządzeń mogą być przekazywane bezpośrednio na wskazane adresy mailowe wraz z listą zalecanych działań, których podjęcie skutecznie nas zabezpieczy. Otrzymane raporty mogą zostać później zapisane w jednym z wybranych formatów, takich jak PDF, XML, czy też CSV. Jest to rozwiązanie przydatne, gdy informacje te mają być prezentowane np. podczas spotkań biznesowych lub w czasie analiz bezpieczeństwa firmowych komputerów.

Wygodny model sprzedażowy

Oprogramowanie to nie wymaga posiadania fizycznego nośnika czy też cyfrowej instalacji na swoim komputerze. Zamiast tego po zakupie otrzymujemy klucz aktywacyjny, uprawniający nas do korzystania z tego praktycznego i funkcjonalnego rozwiązania. Najlepiej jest wejść na stronę sklepu Vebo (https://www.vebo.pl/nessus-professional), gdzie z łatwością można wybrać rodzaj interesującej nas licencji oraz dowiedzieć się więcej na temat tego programu. Natomiast pod adresem https://www.vebo.pl/tenable odnajdziemy więcej produktów twórców Nessusa, czyli firmy Tenable, lidera w tworzeniu oprogramowania do skanowania i wykrywania słabych punktów sieci informatycznych, systemów operacyjnych oraz zabezpieczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here