Jak kupić Bitcoin za gotówkę?

Nie wszyscy ludzie dokładnie wiedzą, jak to zrobić. Istnieje wiele poradników poświęconych temu, jak kupić Bitcoins, które zazwyczaj dotyczą giełd i są zazwyczaj są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych w tym temacie osób. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest – Czy można kupić Bitcoins za pośrednictwem gotówki? A jeśli to możliwe, to jak? Odpowiedzmy tutaj na oba pytania.

Czy można kupić Bitcoins za pośrednictwem gotówki?

Tak, można kupić Bitcoin za pomocą gotówki. Istnieje na to wiele sposobów. Jednak zawsze na początku pojawiają się pytania dotyczące legalności tego wszystkiego.

Dawno temu kupowanie Bitcoinów w gotówce było źle postrzegane przez wielu osób i instytucji, ponieważ uważały one, że może dochodzić do „prania brudnych pieniędzy”. Ponieważ transakcje Bitcoin są anonimowe, można transferować Bitcoiny na konta innych osób i otrzymywać za nie gotówkę lub towary. W tym całym procesie – rząd i jego instytucje nie wiedzą, gdzie poruszają się Twoje pieniądze. Jest to nierozliczony dochód, który jest niekorzystny zarówno dla gospodarki, jak i dla systemu podatkowego.

Teraz, gdy mamy już aktualne rozwiązania techniczne i odpowiednie przepisy, przyjrzyjmy się, jak kupować legalnie i bezpiecznie Bitcoin za pomocą gotówki.

Istnieje wiele giełd kryptowalutowych, które przyjmują gotówkę jako formę płatności. Natomiast służą one zazwyczaj do inwestowania i wymiany jednych kryptowalut na inne. Zwykła osoba, która chce zakupić kryptowalutę za gotówkę aby w przyszłości płacić nią za zakupy w Internecie, potraktować jako inwestycję lub przesłać innej osobie ma problem ze zrozumiem skomplikowanych i trudnych w obsłudze systemów i aplikacji.

Jak można kupić Bitcoin za pośrednictwem gotówki?

Dla takich osób z pomocą powstało wiele prostych w obsłudze serwisów, gdzie łatwo można kupić Bitcoina i inne kryptowaluty za gotówkę. Jednym z nich jest serwis https://bitbaycash.com>BitBay Cash. Jego zasada działania jest banalnie prosta – wystarczy na mapie znaleźć adres najbliższego dystrybutora i się do niego udać. Na miejscu wystarczy wręczyć mu kwotę pieniędzy za jaką chcemy kupić kryptowalutę, a w zamian dostaniemy od niego kod (w postaci kliku znaków) – w formie wydruku, lub zostanie on przesłany na podany adres e-mail lub też wysłany jako sms – podobnie jak kod doładowania PsySafeCard czy też telefonu komórkowego.

Następnie na stronie www.bitbaycash.com wystarczy podać ten kod i adres naszego portfela, na który zakupione bitcoiny zostaną natychmiast przesłane. I to tyle? Prawda, że proste?

Należy tylko pamiętać, że zgodnie z przepisami istnieje jedno ograniczenie – jeśli chcemy kupić Bitcoiny za kwotę większą niż 15.000 Euro (lub odpowiednik tej waluty w PLN) musimy się zweryfikować. Jak to przebiega? Bardzo prosto oczywiście. Wystarczy podać swój adres email, imię, nazwisko i okazać do kamerki internetowej swój dowód tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Jeśli nie mamy w komputerze czy laptopie takiej kamerki możemy zrobić zdjęcie dowodu aplikacją w smartfonie.

[Głosów:16    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here