Jak wybrać właściwą firmę tworzącą aplikacje internetowe

Rozwój technologii i jej potrzeby stworzyły nową erę digitalizacji. Od budowania interaktywnych stron internetowych po tworzenie angażujących aplikacji, firmy muszą ciągle wprowadzać nowe rozwiązania, aby wyprzedzić konkurencję i zdobyć klientów. Jednak wiele przedsiębiorstw ma trudności ze znalezieniem i z wyborem firmy zajmującej się tworzeniem takiego oprogramowania dedykowanego. W tym wpisie zostały zawarte wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej firmy opracowującej oprogramowanie niestandardowe.

Określmy nasze potrzeby

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniej firmy, pierwszym punktem, który należy rozważyć, jest zrozumienie swoich potrzeb i celów. Konieczne są informacje, jakie oprogramowanie zamierzamy zbudować, do czego je potrzebujemy. Zidentyfikowanie wymagań i funkcji ułatwia znalezienie odpowiedniej firmy programistycznej. Kryteria wyboru firmy będą różne np. w przypadku gdy potrzebujemy aplikacji która, będzie wprowadzała zamówienia z serwisu zewnętrznego np. Allegro lub eBay do naszego sklepu, od aplikacji np. do tworzenia spersonalizowanych zaproszeń przez klientów.

Odrzućmy najtańsze firmy

Gdy wybieramy np. pralkę, możemy wybrać firmę oferującą najniższą cenę z zachowaniem podobnych warunków zakupu np. gwarancji, transportu. Niestety projektowanie aplikacji internetowych, charakteryzuje się tym, że tanie znaczy gorsze. Dlaczego? Bo kod będzie słabo napisany, przeprowadzone testy będą krótkie i pobieżna, nie będzie dokumentacji, wsparcia po sprzedażowego. Nie można tworzyć rewolucyjnego oprogramowania przy użyciu tanich dostawców usług.

Cena przy tworzeniu dedykowanych programów jest istotna, ale nie powinna być głównym kryterium wyboru. Cena jest względna. Niektóre firmy pobierają opłaty za godzinę, a inne według wartości projektu. Nie chcemy kupować najtańszej usługi, ale najbardziej opłacalnej.

Określmy swój budżet

Pamiętając, że tania usługa to kiepska usługa, nie powinniśmy jednak popaść w drugą skrajność. Określenie budżetu jaki, mamy na aplikację pozwoli nam na szukanie firmy do określonej kwoty i pomaga w zawężeniu listy wyszukiwania. Oczekiwany zwrot z inwestycji musi być równy lub wyższy niż inwestycja. Budżetowanie i przydzielanie środków finansowych pozwala sporządzić kompleksową listę firm tworzących oprogramowanie.

Stworzenie listy firm

W tym kroku musimy zebrać listę firmy oferujące projektowanie aplikacji internetowych, dostosowane do twoich potrzeb. Jeśli potrzebujemy moduł do oprogramowania e-commerce PrestaShop lub WooCommerce szukajmy firm, które pracują na tych platformach. Przeważnie firmy mają na swoich stronach informacje, jakie usługi oferują. Przykładem może być firma Innovation Software, która wyszczególnia wdrażane programy na stronie internetowej: https://innovationsoftware.pl/rozwiazania-dedykowane/aplikacje-dedykowane/

Dodatkowo powinniśmy mieć informacje o wyszukanych firmach, jakie umiejętności biznesowe mają i jakie świadczą usługi. Czy mają: – doświadczenie w obsłudze takich projektów oprogramowania,

– portfolio

– i referencje klientów.

Konieczne jest poznanie podejścia do celów biznesowych i wyzwań, ich umiejętności komunikacyjnych oraz tego, czy dotrzymują terminów, czy nie.

Szukajmy najbardziej komunikatywnych firm

W kolejnym kroku do każdej z firm znajdującej się na naszej liście wyślijmy zapytanie o wykonanie aplikacji. Jak wcześniej wspomniano, odrzucamy najtańsze oferty lub przekraczające nasz budżet. Następnie z pozostałych wybierzmy najbardziej komunikatywne.

Firmy programistyczne, które nie komunikują się z klientem, opracowują oprogramowanie, które nie spełnia jego wymagań. Dodatkowo może opóźnić proces tworzenia, gdyż podczas testów okazuje się, że jest bardzo dużo poprawek. Stała komunikacja z programistą pomaga w szybszym rozwoju oprogramowania.

Wybierz firmę, która używają słowa „Nie”

Unikajmy tak-mówców. Znajdźmy takiego partnera, który w razie potrzeby może powiedzieć „nie”. Na przykład:

„Nie, nie powinni Państwo najpierw robić tej funkcji – to strata pieniędzy i cennego czasu”.

„Nie, nie pracujemy w Python lub C # – skupiamy się na JavaScript”.

„Nie, powinni Państwo rozważyć różne narzędzia…”

„Nie róbmy wszystkiego na raz, zróbmy po kolei elementy…”

Firma tworząca oprogramowanie musi znać swoje ograniczenia i kiedy powiedzieć „Nie”. Nie zatrudniajmy firmy, która odpowiedziałaby inaczej na każde żądanie.

Sprawdzenie wiarygodności na rynku

Przed zatrudnieniem firmy sprawdźmy jej wiarygodność rynkową. Reputacja na rynku daje wyobrażenie o tym, jak firma zdefiniowała swoją pracę i rodzaj pracy, którą wykonała. Możemy skontaktować się z klientem wymienionym w portfolio i spytać się o jakość współpracy.

Ponieważ w tworzeniu aplikacji dedykowanych nie chodzi tylko o kod i technologię – chodzi o biznes. Nasz partner programistyczny powinien to zrozumieć i pomóc nam skoncentrować się na priorytetach, doradzić z technicznego punktu widzenia. Dlatego powyższe wskazówki pomogą znaleźć najlepszą firmę programistyczną na rynku, a na pewno znaleźć wśród nich najbardziej odpowiednią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here