Wycenę pozycjonowania trzeba zacząć od pokazania strony internetowej. Tutaj tkwi często bardzo poważny problem i trzeba go naprawić. Jeśli pozycjonowanie ma mieć sens i ma przynosić korzyści to w pierwszej kolejności potrzebna jest optymalizacja strony www. Zajmuje się tym ta sama firma, którą wybraliśmy i często to robi za darmo. Jeśli strona w kodzie źródłowym zawiera błędy to trzeba je naprawić, bo nawet najbardziej profesjonalne pozycjonowanie może tutaj nie wystarczyć. Naprawa może trwać kilka godzin, ale na pewno trzeba oddać stronę w ręce kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna.

Wtedy wiemy, że strona jest bezpieczna i że efekty szybko zaczną się pojawiać. Na cenę końcową ma wpływ to, na jakie frazy strona ma być pozycjonowana. Jeśli mamy firmę, która należy do grona tysięcy innych o tym samym profilu to konkurencja przy pozycjonowaniu jest bardzo duża. Dobrym przykładem będą tutaj noclegi. Serwisów z ogłoszeniami jest bardzo dużo, dlatego specjalista musi wiedzieć jak pozycjonować stronę żeby była dość wysoka.

Nie zawsze udaje się być w top3 czy top5, ale jeśli będziemy nieco niżej to nic się nie stanie. Na cenę właśnie ta pozycja wpływa i im chcemy mieć lepsze efekty tym więcej trzeba będzie za to zapłacić. W przypadku noclegów przesuwanie się wysoko w wyszukiwarce oznacza, że będziemy mogli zacząć brać od klientów coraz więcej pieniędzy. Te lepsze serwisy mają abonamenty po kilka tysięcy złotych na rok. Klientów u nich nie brakuje, a zatem nawet, jeśli trzeba będzie wydać na pozycjonowanie bardzo dużo pieniędzy to będzie nam się to opłacało.

Jak zrobić wycenę?

Można skontaktować się bezpośrednio z wybraną firmą. Przesyłamy im adres swojej strony www i oni bardzo wnikliwie sprawdzają, co się tam dzieje. Jeśli strona jest zablokowana albo została w przeszłości w sposób nieudolny pozycjonowana to czekają nas większe wydatki. Trzeba będzie wszystko zaczynać od zera naprawiając to, co było stare. W Internecie można znaleźć specjalne kalkulatory gdzie w krótkim czasie możemy wyliczyć orientacyjne ceny za frazę i konkretną stronę.

Trzeba będzie się skontaktować później z firmą żebyśmy wiedzieli czy to jest naprawdę taka cena czy trzeba będzie ustalić ją indywidualnie. Nasza strona, jeśli ma być bardzo wysoko w wyszukiwarce internetowej to musi trafić do specjalistów. Jeśli spodziewamy się super efektów to trzeba będzie za to sporo zapłacić. To oznacza, że trzeba będzie bardzo dokładnie sobie wszystko przeliczyć i wtedy wiemy czy wyjdziemy na swoje czy nie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here