Jeśli chcemy pozycjonować stronę internetową to jej opis ma ogromne znaczenie. Bardzo często w opisie w kodzie źródłowym nic nie ma albo są jakieś błędy, dlatego przez pozycjonowaniem trzeba będzie to zmienić. Opis to nic innego jak meta description, który informuje internatów oraz roboty wyszukiwarki o tym, co znajduje się na naszej stronie internetowej. Tutaj bardzo istotne jest to żeby nie kopiować takiego opisu z innych stron. Trzeba będzie stworzyć coś unikatowego i jeszcze bardziej oryginalnego. Jeśli zamiast na nową treść postawimy na coś, co już było to nie można liczyć, że nasza strona internetowa będzie w wyszukiwarce wyżej od innych.

Oryginalność jest ceniona i musimy o tym pamiętać, jeśli tworzymy właśnie teraz opisy. W takim opisie powinny znaleźć się również słowa kluczowe. To bardzo ważne, bo wpływa do dobrze na pozycję naszej strony podczas wyszukiwania. Tych słów kluczowych nie powinno być za dużo, najlepiej skupić się na jednym i do niego dorobić unikalną treść. Wtedy będą z tego pozytywne efekty, a na tym nam przecież zależy.

Nie jest to wcale takie łatwe, a tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że taki opis powinien zawierać nieco ponad sto pięćdziesiąt znaków. W Wordzie będzie to około dwóch linijek i teraz w tym trzeba się zmieścić i coś sensownego stworzyć. Jak widać niby zwykły opis strony, a potrafi dać nam wiele do myślenia i stworzyć wiele problemów? Wykonanie opisu w niewłaściwy sposób może wszystko zaprzepaścić, dlatego trzeba nad tym posiedzieć znacznie dłużej. Najlepszym rozwiązaniem jest dać taki opis do wykonania komuś, kto się na tym zna. Nie powinien zawierać błędów ortograficznych czy stylistycznych i powinien dotyczyć dokładnie tej strony, którą będziemy w przyszłości profesjonalnie pozycjonować.

Jak to wszystko działa?

Jeśli wszystko zrobiliśmy we właściwy sposób to robot wyszukiwarki sprawdza dokładnie nasz opis. Później przechodzi do treści, jaka znajduje się na stronie internetowej i sprawdza czy opis i treść idą ze sobą w parze. Jeśli strona zwiera ciekawą treść to następnym razem, jeśli ktoś wpisze frazę to ten sam robot może zaproponować wejście właśnie na naszą stronę www.

To jest ogólnie bardzo skomplikowany proces, ale jeśli chcemy być wysoko w wyszukiwarce internetowej to trzeba będzie się mocno postarać. Samo napisanie opisu nie rozwiązuje problemu pozycji i bez pozycjonowania wykonanego przez specjalistę się nam nie uda. Walka o wysoką pozycje w wyszukiwarce trwa cały czas dopóki prowadzimy własną stronę internetową.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here