flaga unii europejskiej

Zakończenie szkoły przez osobę młodą i niedoświadczoną nie zawsze wiąże się ze znalezieniem pracy w wymarzonym przez nią obszarze. Wiedza nabyta na uczelni wyższej bądź w technikum czasem okazuje się niewystarczająca dla pracodawców, którzy często wymagają od kandydatów samodzielności. W takich przypadkach rozwiązaniem problemu mogą być szkolenia unijne.

Kursy te obejmują różne obszary działania i skierowane są dla ludzi dorosłych, chcących doskonalić swoją wiedzę i kwalifikacje bądź zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności. Dzięki współfinansowaniu szkoleń przez Unię Europejską, dostępne są one dla większej liczby kandydatów, którzy spełnią dane wymagania. Wymagania zależne są od oferty kursu, w której podane są wszelkie warunki uczestnictwa. Niewątpliwie największy rozrost w ostatnich latach przechodzi branża komputerowa.

Informatyka jest w obecnych czasach coraz częściej obecna w różnych strefach naszego życia. Rynek pracy jest całkowicie otwarty na specjalistów z tego zakresu. Szeroki wachlarz ofert pracy mają do przejrzenia graficy, programiści i inni fachowcy z tej dziedziny. W celu doskonalenia umiejętności z zakresu, w którym jesteśmy słabsi, możemy skorzystać właśnie z oferty szkoleń unijnych. Niektóre z nich skierowane są do osób posiadających już jakiś procent wiedzy informatycznej i pozwalają na zdobycie nowych umiejętności, które pozwalają działać w szerszym zakresie.

Są one także perspektywą na zmianę pracy na lepiej płatną i na lepszych warunkach motywacyjnych. Kursy dla siebie znajdą również osoby nieposiadającej żadnej wiedzy z tej branży. Program realizowany jest nawet od zera i pozwala na przekwalifikowanie się i reorganizację swojej kariery zawodowej. Każdy z realizowanych projektów kończy się egzaminem, a uczestnik uzyskuje certyfikat potwierdzający jego nowo nabyte umiejętności.

szkolenia unijne

Jeżeli nie chcemy zostać specjalistą IT, oferowane są również kursy z innych, mniej wymagających dziedzin. W przypadku gdy naszym jedynym problemem jest brak znajomości jakiegoś języka obcego, to takie kursy również możemy znaleźć w ofercie szkoleń współfinansowanych przez Unię Europejską. Wsparcie dla pracowników staje się powoli coraz bardziej popularne. Jest to idealna szansa, aby pozwolić swojemu życiu na przybranie dobrego kierunku, który będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Przekwalifikowanie się z branży, w której istniejemy kilka lub nawet kilkanaście lat zawsze będzie trudne do wykonania. Nie jest to jednak niewykonalne. Każdy z nas powinien wykorzystać szansę, jaką dają nam szkolenia unijne i pozwolić sobie na próbę poznania czegoś nowego i rozszerzenia swojego pola działania zawodowego. Niestety wykształcenie wyższe jest spotykane niemal u każdego kandydata na stanowiska zwłaszcza biurowe, a pracodawcy poszukują kryteriów, którymi mogliby się kierować przy rekrutacji.

Certyfikat kwalifikacji szkolenia z jakiegokolwiek zakresu związanego z aplikowanym przez nas stanowiskiem jest jak najbardziej zaletą i mocną kartą przetargową w negocjowaniu wynagrodzenia i innych warunków pracy. To nie wykształcenie wyższe jest teraz kryterium, ale właśnie kursy i szkolenia, którym poświęcamy swój prywatny czas.

Obecność takich pozycji w życiorysie pokazuje również, że jesteśmy osobami ambitnymi, dążącymi do celu i starającymi się osiągnąć jak najwięcej. Kursy te oferują nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także pozwalają na poznanie nowych osób z interesującej nas branży, które w późniejszym czasie mogą okazać się naszym kluczowym kontaktem w budowaniu sieci znajomości zawodowych.

Znalezienie pracy poprzez polecenie jest bowiem najbardziej skutecznym sposobem

szkolenia

Pracodawca, mając zaufanie do osoby polecającej, z automatu traktuje nas jak kogoś godnego zaufania, solidnego i odpowiedzialnego. Wiedza i doświadczenie zawarte w życiorysie wpływają wtedy jedynie na potwierdzenie słów naszego branżowego znajomego i otwierają nam furtkę do zdobycia wymarzonego stanowiska, na które pracować można kilka długich lat.

Przyszłość budowana dzięki pomocy Unii Europejskiej jest na pewno bardziej świetlana niż budowa jej samodzielnie. Nie mając możliwości dokształcania się i doskonalenia swoich umiejętności, nigdy nie będziemy na bieżąco z nowymi doniesieniami z danej branży i innowacjami. Bycie specjalistą nie polega bowiem tylko na bazowaniu na posiadanym już doświadczeniu, ale także na poznawaniu nowych, lepszych i bardziej nowoczesnych technik i sposobów pracy. Szkolenia unijne stwarzają szansę dla każdego, nie wykluczając osób nieposiadających środków na samodoskonalenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here