ITH umacnia swoją pozycję na rynku usług internetowych dla przedsiębiorstw w Polsce

W pierwszym kwartale 2023 roku ITH pomyślnie rozszerzyło swoje możliwości infrastruktury sieciowej, otwierając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Obiekty te dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te punkty są połączone za pomocą wysokowydajnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Udostępniając Klientom szeroką pulę obiektów kolokacyjnych, dajemy im możliwość wyboru najlepszego miejsca dla ich sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — elastyczna oferta dopasowana do potrzeb każdego klienta

Niko Bałazy i Jakub Jedynak, dwaj założyciele ITH, zdecydowali się wprowadzić nowoczesne usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw w Polsce. Po wieloletniej współpracy i prowadzeniu innego operatora z Małopolski, który sprzedali w 2017 roku, skoncentrowali się na tworzeniu nowych usług ICT takich jak Internet, kolokacja i hosting.

Od początku swojej działalności na rynku (2020 roku), ITH zdobywa zaufanie klientów poprzez umożliwienie bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. W 2021 roku firma rozszerzyła swoje usługi o platformę hostingową Kru.pl oraz pozyskała wsparcie pierwszych inwestorów. W 2022 roku kolejna runda finansowania zakończyła się sukcesem, dzięki zaangażowaniu krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy.

ITH dostarcza swoje usługi w takich miastach jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, cała aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Wsparcie finansowe i merytoryczne pozwala firmie ITH na ciągły rozwój oraz udoskonalanie swojej oferty.

ITH — dostawca usług IT dla wymagającego rynku biznesowego

ITH, firma działająca na rynku IT, obsługuje aktualnie ponad 10 000 klientów i współpracuje z renomowanymi firmami takimi jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann oraz Rage Quit Games. Dostarcza im szeroki wachlarz usług, w tym Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Usługi te są wykorzystywane również w obiektach takich jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku czy centra handlowe ATUT w całej Polsce.

W ramach projektu ITH Ready ITH dąży do podłączania biurowców w całej Polsce do sieci ITH Net. Zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków mogą czerpać korzyści z tego projektu, takie jak:

 • Ustandaryzowana i uporządkowana infrastruktura budynków.
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z łącza podstawowego i zapasowego.

Niko Bałazy, CEO ITH, podkreśla, że: elastyczność oraz ciągłe dostosowywanie się do potrzeb klientów są istotne dla sukcesu firmy.

Oferta ITH obejmuje:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH zaznacza, że: firma ma na celu współpracę z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji. Dzięki elastyczności usług ITH klienci mają możliwość łatwego i szybkiego modyfikowania parametrów oraz czasu trwania umowy, z wyborem między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH prowadzi działalność na terenie całej Polski, z głównymi biurami w Warszawie i Krakowie. W długoterminowych planach firmy znajduje się otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here