Pomysł na biznes

Wiele osób przeraża wizja spędzenia swojego życia pracując w korporacji 8 godzin dziennie aż do emerytury. Inni (szczególnie młodzi ludzie, którzy wchodzą dopiero na rynek pracy) zastanawia się, czy w ogóle jakąkolwiek pracę znajdą. Oczywiście są też osoby, które chcą się przebranżowić lub szukają pracy, która pozwoli im na więcej swobody itp. Naprzeciw wszystkim tym wymaganiom może wyjść możliwość, z której korzysta coraz więcej ludzi na świecie- założenie własnej działalności gospodarczej. A dokładniej mówiąc- założenie sklepu internetowego.

Czy zakładanie sklepu internetowego do dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! To, na czym będziesz zarabiać, ile zarobisz oraz kiedy pracujesz zależy tylko od ciebie i twojej kreatywności. Własne sklepy w internecie to pomysł co raz popularniejszy- a według specjalistów trend ten będzie rósł.

Ile to kosztuje założenie sklepu w internecie?

Samo założenie sklepu internetowego na platformie internetowej kosztuje około 45 zł. Trzeba pamiętać, że wszelkie sprawy urzędowe (np. umowy) kosztują więcej, a do tego dochodzą koszty zamawiania produktów lub materiałów (jeśli sprzedajemy własne wyroby).

Jak założyć sklep internetowy?

Na początku trzeba oczywiście trzeba mieć pomysł na to, co chcemy sprzedawać. Mogą to być na przykład ubrania, biżuteria (lub inne dodatki), książki lub multimedia, ale również produkty związane z trybem życia (szczególnie ze zdrowym trybem życia).

Następnym krokiem jest założenie strony internetowej- co w obecnych czasach nie wymaga programisty. Możemy skorzystać z oferowanych w internecie już gotowych oprogramowań.

Trzeba pamiętać o zdjęciach produktów na naszej stronie- możesz zrobić je samemu lub zamówić u profesjonalnego fotografa (zapewni on odpowiednią jakość zdjęć, jednak jeśli masz dobry sprzęt, możesz zadbać o to samemu).

Następnie należy stworzyć regulamin sklepu- jest to wymóg prawny, jednak podnosi on wizerunek sklepu.

Na samym końcu należy zarejestrować działalność – co jest bezpłatne.

Zakładając i prowadząc sklep internetowy zapewniamy sobie większą kontrolę nad finansami- to my decydujemy co sprzedajemy i ile kupujemy.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here