szkolenia dofinansowane z ue

Dzisiejszy rynek pracy wprost pęka pod naporem ogłoszeń. Jeśli jesteśmy osobą aktualnie poszukującą zatrudnienia, mamy wiele możliwości, żeby ją w krótkim czasie znaleźć. Jakie więc powinniśmy podjąć ruchy, aby ułatwić sobie ten proces? Na początku, możemy zalogować się za pomocą internetu na stronie z ogłoszeniami lokalnymi.

Tam, za pomocą filtrów wyszukiwania, możemy ustalić swoje aktualne miejsce zamieszkania, żeby zawęzić krąg poszukiwań do naszego miast. Ewentualnie, jeśli mamy możliwość i dojazdy do pracy nas nie przerażają, możemy manipulować suwakiem odległości do interesujących nas kilometrów poza naszym miastem. Następnie, jeśli poszukujemy konkretnego zawodu to w wyszukiwarce możemy od razu ustalić w jakich kategoriach będziemy szukać ofert pracy.

Jeśli jednak nie mamy z góry ustalonego stanowiska i jesteśmy otwarci na przeróżne propozycje, możemy wybrać wszystkie kategorie. Wtedy naszym oczom ukażą się wszystkie oferty pracy w danym regionie, który wybraliśmy na początku. Dodatkowo, w zależności od portalu ogłoszeniowego jaki wybraliśmy, możemy wgrać do niego nasze CV.

Zdecydowanie ułatwi nam pracę, ponieważ, będziemy mogli aplikować na dane stanowisko za pomocą jednego kliknięcia. Nie będziemy musieli za każdym razem, do każdej interesującej nas oferty wgrywać go na nowo. Również zazwyczaj w ogłoszeniu podany jest numer do szefa danej firmy i jeśli chcemy, możemy zamiast aplikacji, po prostu zadzwonić i umówić się na rozmowę rekrutacyjną. Jeśli jednak preferujemy inne sposoby poszukiwania pracy, możemy w internecie wyszukać najbliższy Powiatowy Urząd Pracy i udać się tam w godzinach jego otwarcia.

na szkoleniu

Na miejscu powinniśmy zarejestrować się jako osoba bezrobotna, dzięki czemu zostaniemy skierowani do doradcy zawodowego, który pomoże nam w poszukiwaniach pracy. Musimy wiedzieć, że Urząd Pracy czasami posiada oferty, których nie znajdziemy na żadnym z portalów ogłoszeniowych. Dodatkowo, po pierwszej wizycie u doradcy, zostanie nam przypisany harmonogram wizyt. Na każdym takim spotkaniu przedstawione zostaną nam kolejne oferty pracy, pasujące do naszych kwalifikacji, lub oczekiwań. Musimy wiedzieć, że dzięki zarejestrowaniu się jako osoba bezrobotna dostaniemy również wiele innych profitów z tego tytułu.

Między innymi od pierwszego dnia rejestracji zostanie przydzielone nam ubezpieczenie. Będziemy mogli korzystać zatem z usług służby zdrowia za darmo. Dodatkowo, jeśli przez dłuższy czas nie zostanie nam znaleziona żadna praca, z powodu naszych niskich kwalifikacji, możemy ubiegać się o inne formy pomocy. Między innymi urząd pracy finansuje różne szkolenia i kursy podnoszące nasze umiejętności. Jest to bardzo dobra forma aktywizacji, osób z gorszym wykształceniem.

Niestety, często zdarza się, że już na początku roku wszelkie środki na szkolenia zostały wykorzystane, w takiej sytuacji nie będziemy mogli liczyć na żadne pieniądze na podnoszenie kwalifikacji. Jednak i w takim przypadku posiadamy odpowiednie alternatywy. Szkolenia dofinansowane z UE, to formy pomocy, dzięki którym zupełnie za darmo będziemy mogli podnieść swoje kwalifikacje. Takie szkolenia dostępne są przez cały rok, bez wyjątku i do dyspozycji mamy zdecydowanie większą ilość środków niż te, które przyznaje Urząd Pracy.

szkolenia dofinansowane

Jednak i takie szkolenia posiadają swoje wymagania

W zależności od projektu, który aktualnie odbywa się w naszym miejscu zamieszkania, mogą się one od siebie różnić. Czasami projekty kierowane są dla osób aktualnie bezrobotnych, posiadających niskie wykształcenie, nie przekraczających trzydziestego roku życia. Drugim razem, mogą to być szkolenia dla osób po trzydziestym roku życia.

Musimy zapoznać się z aktualną ofertą projektu i zobaczyć, czy spełniamy dane wymagania. Pamiętajmy jednak, że takie szkolenia będą dostępne jeszcze tylko do 2020 roku, stąd powinniśmy się śpieszyć w działaniach. Cały proces rekrutacji do takich szkoleń jest bardzo prosty. Na początku powinniśmy zgłosić się do biura projektu, gdzie dostaniemy dokumenty zgłoszeniowe do wypełnienia.

Następnie zostaniemy skierowani do doradcy zawodowego, który pomoże nam wybrać zawód, w którym według wypełnionego wcześniej testu powinniśmy czuć się najlepiej. Po takim procesie, wybieramy sobie szkolenie lub kurs, który nas interesuje. Zostaniemy skierowani do ośrodka, który w swojej ofercie posiada takie szkolenia, a my na czas okresu, w którym będziemy się szkolić dostaniemy odpowiednie stypendium, jako wynagrodzenie za to, że w tym czasie nie będziemy w stanie podjąć żadnego zatrudnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here