szkolenia psychologiczne

Życie pędzi dzień po dniu na przód i czasem mamy mocne wrażenie, że wiele rzeczy robimy z automatu. Europejski styl życia wymusza na nas pościg za pieniędzmi, gdyż jest ogromna moda na to, by żyć na podwyższonym standardzie. Każdy chce być lepszy od znajomego, czy nawet od brata, czy też siostry.

Daliśmy się mocno wplątać w tą rywalizację, lecz nie każdy jest w stanie wytrzymać ją psychicznie. Depresja, bo o niej chciałbym trochę napisać, dopada dziś coraz więcej osób i jest to można by rzec plaga w ostatnich latach. Jak więc sobie z nią radzić, gdy nie dajemy już rady, a pod nogami pali nam się grunt?

Jest kilka sposobów, by walczyć z tą chorobą i jednym z nich mogą być szkolenia psychologiczne

Jest to bardzo dobra pozycja i terapia dla tych, których stan psychiczny nie jest jeszcze w totalnej rozsypce i czujemy tylko, że zaczynamy lekko błądzić i się poddawać. Inną z opcji, gdy jest już bardzo źle, jest oczywiście wizyta u psychiatry.

Jest to jednak wciąż temat tabu i bardzo duży procent społeczeństwa bałby się po prostu tego spotkania i stanięcia twarzą w twarz z taką osobą. Myślę, że sam miałbym podobnie, gdyż jest to na pewno spory stres i ogromny natłok myśli. Wiele osób peszy się na samą myśl, że będzie musieć komuś opowiedzieć o swoich najbardziej wstydliwych problemach.

konsultacje szkolenia

Musimy mieć także ogromne szczęście w tym, na jaką osobę trafimy. Jest bowiem mnóstwo młodych i prywatnych psychologów i psychiatrów, którzy jakiś cudem przeszli całe studia i stać ich było na otwarcie prywatnych gabinetów. Takie osoby mogą się do nas pięknie uśmiechać, zapraszać z otwartymi ramionami i sprawiać na początku bardzo dobre wrażenie, ale jeśli chodzi o warsztat, mogą nie mieć praktycznie nic do zaoferowania.

O ile kontakt z małym dzieckiem może się jeszcze takiej osobie udać i maluch zostanie oszukany, pocieszony i jak to mówią zagłaskany, o tyle ktoś dojrzały, inteligentny i bardzo dużo widzący nie da się naciągnąć. Niektórzy ludzie, którzy potrzebują pomocy, widzą bowiem bardzo dużo i są niesamowicie inteligentnymi osobami.

Każdy kto wiele przeżył i życie dało mu mocno w kość, wie ile doświadczenia się nabiera i zaczyna widzieć świat trochę inaczej, niż osoby, które mają wszystko podane na tacy i nigdy nie doświadczyły prawdziwego smutku czy też problemów. Zaczynamy wtedy doceniać małe rzeczy i cieszy nas nawet śpiew ptaków, czy to, że mamy co zjeść. Zabiegane i zepsute życiem, oraz pieniędzmi osoby, są z reguły najbardziej pewne siebie i totalnie butne. Nie przejmą się widokiem leżącej osoby, która być może ma cukrzycę i spluną jeszcze koło kogoś takiego. Za to osoba, która sama potrzebowała kiedyś w życiu pomocy, oraz jest nauczona, że w takich sytuacjach trzeba pomagać, od razu zainteresuje się kimś kto ma problem.

Po takich sytuacjach można poznać dobrego człowieka i powinniśmy umieć podziękować komuś, kto podał nam rękę w potrzebie. Kolejną kwestią, która pomaga w walce z depresją i schorzeniami związanymi z psychiką, są vlogi. Są to materiały umiejscowione na portalach typu youtube, w których autorzy mówią z reguły o swoich problemach i o tym co musieli przejść w życiu. Można wysłuchać naprawdę bardzo ciekawych rad i zrozumieć bardziej siebie. Być może trafimy w takim ilustrującym problem vlogu, na osobę którą jest swego rodzaju bratnią duszą. Posłuchamy więc czyjegoś problemu, ale okaże się, że mamy bardzo podobny do niej.

szkolenia

Być może więc mały materiał video zmieni nasze życie i pozwoli patrzeć na problemy inaczej, niż robiliśmy to do tej pory. Czasem tak naprawdę jesteśmy mocno pogubieni i brakuje nam niewiele, by odnaleźć siebie i życiowe pasje. Błądzimy jednak mocno będąc już bardzo blisko. Moją ulubioną vlogerką, dzięki której mój stan w momentach kryzysu się polepszył, je dziewczyna pod pseudonimem Hania Es. Jest to młoda i piękna dziewczyna z okolic Warszawy, która miała ogromne problemy ze sobą. Cięła sobie skórę i chciała sobie nawet odebrać życie.

Miała na całe szczęście prawdziwą przyjaciółkę, która ją uratowała i pomogła w ciężkiej chwili. Zabrała ją do przychodni psychiatrycznej w ostatnim momencie, gdyż mało brakowało, a Hani już by z nami nie było. Tabletki, które tam dostała i osoby które poznała, zmieniły jej życie nie do poznania, a Hania w obecnej chwili pomaga innym osobom, które właśnie teraz potrzebują takiej pomocy, jak ona kiedyś. Jak więc widać da się wyjść nawet z poważnych stanów, ale trzeba do końca w to wierzyć, oraz mieć sporo szczęścia, które jak wiemy mocno się w życiu przydaje na każdej jego płaszczyźnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here