sklep online
fot. pexels.com

Sklep online może mieć obecnie praktycznie każdy. Wiele firm oferuje gotowe szablony platform sklepowych, które są intuicyjne i proste do wdrożenia. Potrzeba jednak czegoś więcej, niż tylko posiadania sklepu, by ten stanowił raj dla klienta, a ten mógł swobodnie i z chęcią dokonywać w nim zakupów. Dowiedz się jakie elementy powinny znaleźć się w Twoim sklepie online, aby klient z jak największą przyjemnością robił w nim zakupy i chętnie powracał!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/sklep-internetowy-mozesz-miec-i-ty/ 

Przejrzystość, kolory marki, intuicyjność

Tak w skrócie te 3 elementy dotyczą odbioru klienta, gdy ten po raz pierwszy znajdzie się w Twoim sklepie online. Klient bez większego problemu powinien umieć poruszać się po sklepie. Przechodzić między zakładkami, intuicyjnie wyczuć gdzie może coś znaleźć. Do tego ważne jest, aby portfolio produktów, czyli zakładki i kategorie wraz z konkretnymi produktami były ułożone w przemyślany sposób. Dobrze sprawdzają się różnorodne kategorie, np. szukanie produktu nie tylko po nazwie linii, ale też cenie, wielkości, kolorze. Takie filtrowanie jest istotne, ponieważ ułatwia klientowi zakupy, a też jest świetnym wabikiem, który może przekonać klienta do zakupu produktu, którego wcześniej zakupić nie planował. 

Inną istotną kwestią związaną z możliwością intuicyjnego poruszania się po platformie sklepowej jest wewnętrzna wyszukiwarka sklepu. Ta powinna być dobrze skonfigurowana (co trzeba zrobić wewnątrz platformy), aby klient po wpisaniu wybranej frazy wiedział czy dany produkt jest na stanie czy nie. Często sklepy online mają źle opracowane wyszukiwarki, co wpływa negatywnie na zadowolenie klienta. Właściciele sklepów często nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to ważne.

Zwróć również uwagę, aby kolory i grafiki w Twoim sklepie online były spójne z tym, jak przedstawiasz markę czy sklep w innych miejscach w Internecie czy offline. Nie ma nic gorszego jak niestabilność wizualna marki, ponieważ utrudnia ona klientowi poznanie marki, zidentyfikowanie jej.

Inne ważne elementy

Zadbaj również o to, aby w Twoim sklepie online znajdowały się rozmaite moduły zachęcające klienta do przeglądania innych produktów. Takie moduły są bardzo często wbudowane w platformę sklepową i wystarczy tylko je ustawić. Są to np. moduły pokazujące ostatnio oglądane przedmioty, powiązane produkty, bestsellery. Warto z nich korzystać, ponieważ zatrzymują one klienta w Twoim sklepie na dłużej, co może mieć wpływ na dokonanie przez niego większych zakupów.

Przeczytaj też: http://www.bezformy.pl/sportowa-pasja-a-moze-juz-chore-uzaleznienie-diagnoza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here