Kupowanie biletów PKP za pomocą internetu – dlaczego warto?

Aby kupić bilet na kolej, wcale nie trzeba udawać się do okienka. Teraz można załatwić wszystko przez internet i oszczędzić nie tylko swój czas, ale również pieniądze!

Kiedyś, aby nabyć bilet PKP, trzeba było stać w długich kolejkach na dworcach. Teraz nie jest to już konieczne, ponieważ bilet można zakupić przez internet, np. dzięki przelewy24.pl

Zalety zakupu biletów PKP on-line

Dzięki opcji zakupu biletów na koleje przez internet można nie tylko oszczędzać swój czas – nie trzeba wtedy stać do okienka biletowego i można załatwić wszystko z zacisza domu albo bezpośrednio przed odjazdem pociągu, gdy kolejki są bardzo duże. Łatwiej jest także sprawdzić i porównać ceny konkretnych połączeń – jest to szczególnie ważne, gdy decydujemy się na wybranie konkretnej godziny połączenia. Czasami różnice między przewoźnikami lub między konkretnymi pociągami wynoszą kilkadziesiąt złotych.  

Na kupujących bilety on-line czeka także wiele atrakcyjnych promocji, dzięki którym za transport można zapłacić znacznie mniej. To powoduje, że z zakupów przez internet korzysta obecnie tak wiele osób i ciągle dołączają do nich nowi podróżujący kolejami.

Przez internet można obecnie zakupić bilety jednorazowe na pociągi:

  • Express Intercity Premium (EIP)
  • Express Intercity (EIC)
  • InterCity (IC)
  • Twoich Linii Kolejowych (TLK)
  • Przewozów Regionalnych
  • Kolei Mazowieckich
  • relacji Warszawa – Berlin i Gdynia – Berlin

Istnieje także możliwość zakupienia biletów okresowych na koleje przez internet.

Jak kupić bilet przez internet?

Zakupienie biletu PKP on-line jest naprawdę bardzo proste i nie powinno sprawić nikomu żadnego problemu – zrobimy to zarówno na zwykłym komputerze, jak również przez smartfona.

Pierwszym krokiem jest założenie własnego konta użytkownika w wybranym serwisie – dzięki niemu uzyskamy także dostęp do naszych biletów i historii zamówień. Możemy też dodać przez niego dane do faktury, gdy będzie ona potrzebna. Następnie wyszukujemy interesujące nas połączenie i kupujemy bilet. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here