Charakterystyka dobrej kampanii trade marketingowej

Trade marketingiem nazywamy szeroko prowadzone działania marketingowe skoncentrowane na wzroście sprzedaży przez lepszą pozycję oraz ekspozycję produktów i partnerską współpracę w dystrybucji. Czym wyróżniają się dobre kampanie trade marketingowe?

Aby sprzedaż danych produktów czy usług była jeszcze większa, firmy korzystają z szeregu różnych działań marketingowych. Mają one na celu przyciągniecie nowych klientów, poprawę świadomości marki i udoskonalenie wizerunku firmy przez szereg działań skupionych na mediach tradycyjnych i nowoczesnych.

Wsparciem w sprzedaży jest także tak zwany trade marketing, czyli marketing handlowy, którego celem jest bezpośrednie wsparcie sprzedaży firmy. Co warto wiedzieć na jego temat?

Trade marketing – co to jest?

Pod pojęciem trade marketingu, czyli marketingu handlowego znajdują się działania, które skupione są na trzech aspektach, a mianowicie na:

  • dystrybucji
  • ekspozycji
  • rekomendacji

W związku z tym trade marketing prowadzi do zwiększenia sprzedaży przez wsparcie dla lepszej prezentacji produktów czy usług, ich rekomendację oraz poprawę procesu dystrybucji. Strategia trade marketingowa powinna być zatem opracowana w taki sposób, aby dotarcie od producenta czy usługodawcy do klienta było jak najłatwiejsze i przy tym jak najskuteczniejsze.

Jak planuje się kampanie w trade marketingu?

Jako że każdy produkt czy usługa są nieco inne, także trade marketing może mieć różne oblicza. W związku z tym przed rozpoczęciem prac nad kampanią przeprowadza się szereg badań mających na celu określenie grupy docelowej. Na podstawie zebranych materiałów specjalista przygotowuje wtedy projekt kampanii.

Najczęściej trade marketing bazuje na wykorzystaniu odpowiednich materiałów POS, czyli wspierających sprzedaż, na przykład różnych banerów, stojaków z ulotkami, broszur, reklam stojących. Zatem produkt czy usługa mają być wtedy jak najbardziej widoczne i mają przyciągać i angażować konsumenta do skorzystania z oferty.

Wybierz skuteczny trade marketing w Codemedia – domu mediowym z wieloletnim doświadczeniem. Nowoczesny trade marketing w Codemedia to skuteczne wsparcie dla Twojej firmy!

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here