zarządzanie czasem - szkolenie

Mówi się, że w dzisiejszych czasach ludzie są tak zabiegani, że właściwie brakuje im czasu. Nie mają go dla siebie – żeby odpocząć, żeby wykonywać jakąś aktywność fizyczną, żeby poczytać, żeby się zregenerować. Nie mają go dla rodziny – żeby się często spotykać na kawę i ciasto, żeby pomóc mamie w zakupach, czy żeby wyprowadzić psa rodziców na spacer. Mają go mało dla swoich dzieci – często praca staje się najważniejszym priorytetem i dzieci spadają na drugie miejsce, choć nie raz się tego nie dostrzega, bo przecież chodzi się do pracy po to, by dzieciom mogło się żyć jak najlepiej.

A przecież wiadomo, że dzieciom potrzebna jest uwaga, jaką poświęcają im ich rodzice

Często nie mamy czasy na spotkania ze znajomymi. A kiedy mamy czas, to nieraz zdarza się, że niestety nie mamy energii, bo jesteśmy wycieńczeni. Nie mamy czasu ugotować zdrowego obiadu, dlatego wychodzimy jeść na miasto, bo tam kupimy na szybko fast food i sobie dobrze pojemy. To trochę straszne, bo przecież nie żyjemy po to, by ciągle pracować.

Każdy z nas powinien każdego dnia choć kwadrans czasu poświęcić tylko sobie. Ale oprócz tego powinniśmy znaleźć go jeszcze dla dzieci oraz męża czy żony. Zaniedbywanie własnej rodziny to najgorsza rzecz, jaką można zrobić – sobie samemu i oczywiście rodzinie. Takie rodziny nie są raczej zbyt szczęśliwe. Dzieci każdego dnia muszą walczyć o uwagę rodziców, a małżeństwo ma dość dzieciaków i walczy o to, by mieć chwilę spokoju. Tak funkcjonuje wiele ludzi, szczególnie tych, którzy pracują w wielkich korporacjach, gdzie nieraz po pracy także żyje się pracą.

na szkoleniu

Więc właściwie kiedy znaleźć czas dla siebie? Kiedy wróci się z pracy trzeba jeszcze wykonać obowiązki domowe. A po tym już nie mamy energii na nic, więc chcielibyśmy wziąć szybki prysznic i położyć się spać, by następnego dnia zacząć kolejny zabiegany dzień. I tak aż do weekendu, ale okazuje się, że w weekend też nie mamy czasu na nic, bo trzeba zrobić zakupy, posprzątać mieszkanie i wykonać całą masę obowiązków, na które nie znaleźliśmy czasu podczas tygodnia. Jak to zmienić?

Jak sprawić, by każdego dnia mieć więcej czasu?

Chociaż czy to w ogóle możliwe? Przecież wiadomo, że każda doba ma dwadzieścia cztery godziny, nie więcej. I nie da się jej przedłużyć, choćby nie wiadomo jakbyśmy się starali. Ona zawsze będzie trwała te dwadzieścia cztery godziny. Możemy jednak sprawić, że tak zagospodarujemy swój czas, że wykonując różne czynności, będziemy mieli go nieco więcej. Jak tego dokonać? Najlepiej rozpocząć zarządzanie czasem – szkolenie z tego zakresu z całą pewnością w tym nam pomoże.

Na takim szkoleniu możemy poznać różne techniki, jak gospodarować swoim czasem, żeby wykonać swoje obowiązki jak najszybciej i żeby znaleźć jeszcze czas dla siebie i swoich bliskich. Sam przyznaj, że to kuszące, by mieć więcej czasu. Ty zyskasz więcej czasu, a dobra i tak będzie trwała tyle, ile trwała, czyli dwadzieścia cztery godziny. Tyle godzin to właściwie dużo czasu na to, by się porządnie wyspać, by wypełnić swoje obowiązki, by znaleźć czas dla siebie – na przykład na przeczytanie rozdziału książki – na zdobycie nowej umiejętności, a ponadto zostanie jeszcze czasu na to, by pobyć w gronie rodzinnym bez nerwów i bez napięcia, że nie ma się na to czasu.

Rodzina może być ci wdzięczna za to, że wybrałeś się na takie szkolenie, bo dzięki temu sami zauważą, że masz dla nich więcej czasu. Więc nie dość, że udając się na takie szkolenie zrobisz coś dobrego dla siebie, to zrobisz też coś dobrego dla swojej rodziny. I relacje w twojej rodzinie dzięki temu mogą się znacznie poprawić. Dzieciaki będą zadowolone, że w końcu masz czas na to, by poczytać im do snu bajkę lub by się z nimi pobawić.

zarządzanie czasem

Będą szczęśliwe, że odzyskali rodzica, którego wcześniej pochłonęła praca, obowiązki i wieczne zmęczenie. Z całą pewnością twoje dzieciaki poczują się kochane, bo wcześniej nie miałeś dla nich czasu, przez co czuły się odrzucone. Ale wcale nie musisz należeć do grona osób, które wiecznie nie mają na nic czasu. Bo możesz nawet ot tak, z ciekawości wybrać się na takie szkolenie. Kto wie, może dzięki niemu zyskasz kilka dodatkowych minut w ciągu dnia.

A jeżeli prowadzisz swoją firmę i zatrudniasz pracowników, to może plusem dla zwiększenia efektywności byłoby wysłanie pracowników na takie szkolenie. Kto wie, może dzięki temu ich praca stanie się bardziej efektywniejsza, bo nawet w pracy znajdą więcej czasu, bo zaczną lepiej organizować swoją pracę. Bo to właśnie od organizacji czasu zależy to, ile go mamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here