Okna PCV- czy to najlepszy wybór?

Jeszcze kilkanaście lat temu decydują się na zakup okien nie brało się pod uwagę ich specyfikacji, ani też parametrów technicznych. Zdarzało się, że okna były zbyt szczelne, albo za mało szczelne. Przez to zamiast maleć rachunki za ogrzewanie zdecydowanie rosły, a na ścianach jeszcze pojawiała się pleśń. Na szczęście obecnie bierze się w dużej mierze pod uwagę parametry techniczne, materiał, ale również bardzo dużą rolę odgrywa montaż. Cennik okien jest naprawdę różny i zależy w duże mierze od jakości.

Jakie okna cieszą się największą popularnością?

Największą popularnością cieszą się okna PCV. Mają one też bardzo dużą grupę zwolenników. Wszak trudno się dziwić. Okna PCV są stosunkowo tanie. Tutaj szacuje się, że cena ich jest nawet o 30% niższa, niż w przypadku okien drewnianych. Nie wymagają one również konserwacji. Warto dodatkowo podkreślić, że okna plastikowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, a dzięki odpowiedniej okleinie mogą imitować drewno, jak i aluminium. Oczywiście warto dodatkowo zwrócić uwagę na odporność tego typu materiału na warunki atmosferyczne, ale również na wilgoć, czy silny wiatr.

Montaż okien- by nie popełnić błędów

Montaż okien nie jest wcale taki łatwy. Dlatego warto go powierzyć specjalistom. Źle wykonany może powodować wiele problemów. Jeżeli jest taka możliwość to warto zdecydować się na zakup okien wraz z montażem, gdyż zazwyczaj jest on w cenie. Swoją drogą w razie problemów zawsze można reklamować usługę i nie narażamy się również na dodatkowe koszty. Obecnie najczęściej stosuje się montaż warstwowy, który zapewnia szczelność. W ten sposób poprawia się parametry izolacyjne. Najlepiej tutaj sprawdza się izolacja cieplna. W tym przypadku stosuje się dwie warstwy izolacyjne. Jest to warstwa zewnętrzna, jak i wewnętrzna. Miejscem narażonym na największą utratę ciepła jest miejsce styku. W tym przypadku należy zadbać o specjalną izolację. Warto więc zastosować taśmę paroszczelną. Stanowi ona ochronę zarówno przed wilgocią, jak i parą wodną. Zapobiega to powstawaniu pleśni. Jako izolator termiczny i akustyczny stosuje się pianę montażową. Jako uszczelniacz zewnętrzny najlepiej zastosować taśmę paroprzepuszczalną.

Planowanie ma znaczenie

Przed zakupem okien warto zaplanować całą inwestycję. Na samym początku należy wybrać parametry, które nas interesują. Warto następnie udać się do kilku firm i poprosić o wykonanie kosztorysu. Dzięki temu można najlepiej porównać ofertę i wybrać najkorzystniejszą. Warto pamiętać, że zazwyczaj duże fabryki oferują niższe ceny, niż małe prywatne firmy, które wykonują całą pracę ręcznie. Również duże znaczenie ma brak pośredników. Wtedy również cena jest niższa. Po zakupie okien należy ustalić termin rozpoczęcia prac. Również duże znaczenie ma przygotowanie do montażu. W tym przypadku konieczna jest folia malarska. Montaż okien należy zaplanować na miesiące letnie, gdyż zimno i wilgoć mogą zdecydowanie utrudnić montaż, a także powodowac problemy ze szczelnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here