Mieszkania wykończone pod klucz - czy to dobra inwestycja?

Mieszkanie możemy zakupić zarówno z rynku wtórnego, jak również tego pierwotnego. Taki wybór posiadamy także we Wrocławiu. Co przemawia za zakupem mieszkania nowego, prosto od dewelopera?

Zarówno mieszkania nowe, jak również te używane mają swoje wady oraz zalety. Przed zdecydowaniem się na zakup nieruchomości warto je prześledzić, aby zdecydować się na konkretną ofertę bez ryzyka.

Ważna lokalizacja

Wrocław jest jednym z dużych miast na mapie Polski, gdzie dostępne są w szerokim wyborze zarówno lokale nowe, jak również te z drugiej ręki. Jeśli chodzi o nowe inwestycje we Wrocławiu, są one prowadzone głównie w lekkim oddaleniu od centrum ze względu na mniejszą dostępność terenów. Osoby chcące zamieszkać w sercu miasta powinny skupić się na mieszkaniach z drugiej ręki. Oczywiście, można także kupić nowe apartamenty w centrum stolicy Dolnego Śląska, ale trzeba przygotować się na ceny wyższe niż te średnie.

Wykończenie takie, jak chcesz

Dużym plusem mieszkań nowych jest opcja ich wykończenia zgodnie ze swoim gustem – także w ramach usługi wykończenia pod klucz. Z kolei bardzo często zdarza się, że przy zakupieniu mieszkania używanego trzeba dodatkowo przygotowywać się na spore koszty związane z jego generalnym remontem. To podwyższa ogólne wydatki związane z kupnem swojego „M”.

Bezpieczniej na nowym osiedlu

Wiele osób kładzie także duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Tutaj duże znacznie ma przede wszystkim fakt, czy osiedle jest grodzone i monitorowane. Wiele starszych osiedli mieszkaniowych nie może pochwalić się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Te nowe z kolei zapewniają lepszą ochronę przed włamaniami czy uszkodzeniami mienia.

Taniej za nowe niż za używane

Co ciekawe, w wielu miastach w Polsce, w tym także we Wrocławiu, za mieszkania nowe można zapłacić mniej niż za te z drugiej ręki. Wynika to z faktu, że wiele starszych mieszkań położnych jest blisko centrum, gdzie ceny są najwyższe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here