Którą wersję Magento wybrać dla sklepu internetowego

Magento jest jednym z najbardziej funkcjonalnych i najbardziej zaawansowanych oprogramowań dla sklepów internetowych. Zadebiutowało w 2008 roku, a w 2015 roku Magento doczekało się uaktualnionej, drugiej wersji. Którą wersję Magento wybrać dla swojego sklepu internetowego? Jakie różnice występują między obiema opcjami? O tym w dzisiejszym artykule.

Wydajniejsze i szybsze Magento 2

Po 10. latach na rynku Magento otrzymało nowy wymiar. Najnowsza wersja tego skryptu jest bez zarzutu doskonalsza od swojego poprzednika. Magento 2 działa o około 20% szybciej niż Magento 1, co może wpłynąć na poprawę SEO i zwiększyć sprzedaż. Co oznacza to w praktyce? Strona główna, strony kategorii i strony produktu ładują się w czasie krótszym niż 1,5 sekundy, nawet bez korzystania z buforowania interfejsu użytkownika. Szybsze Magento to również nowy, usprawniony proces kasowania. Nowa kasa w Magento 2 sprawiła, że zakupy są wygodniejsze i ponownie – szybsze. Kupno towaru możliwe jest dla gości bez rejestracji, a zarejestrowani klienci są identyfikowani na podstawie adresów e-mail. Wszystko to jest dostępne przy niższych wymaganiach sprzętowych, co generuje mniejsze koszty i tym samym mniej problemów związanych z opłacaniem serwerów.

Prostota przede wszystkim

Nowe Magento to nowa nawigacja, która została uproszczona, dzięki czemu nawet użytkownicy o mniejszym doświadczeniu w branży mogą zarządzać swoim sklepem. Uaktualniony został również panel nawigacyjny, w którym łatwo znaleźć różne informacje, takie jak nowi klienci, ostatnie zamówienia czy średnia ich wartość, przychody oraz najpopularniejsze wyszukiwane hasła. W panelu wyświetlane są również dane finansowe, które w szybki sposób pozwalają monitorować i ocenić postępy biznesowe. Prostsze stały się także instalacje nowych rozszerzeń, które nakładają się na kod podstawowy zanim go zastępować. Efekt? Szybciej, łatwiej i taniej!

Wsparcie Magento

Na sam koniec kluczowy argument na temat wyboru wersji Magento, a mianowicie wsparcie techniczne, które w wersji pierwszej zaplanowane jest do czerwca 2020 roku. Oczywiście, Magento 1 nadal jest dobrą platformą, to właśnie ona podbijała rynek swoimi możliwościami, jednak wraz z końcem supportu skończą się również poprawki bezpieczeństwa, innowacje, nowe funkcje oraz ulepszenia. Ryzyko z korzystania z wersji bez wsparcia powoduje spadek zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem i większą podatność na ataki hakerów, którzy łatwiej będą w stanie wykryć luki w zabezpieczeniu.

Która wersja Magento będzie najlepszym wyborem? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem online to nie ma się co zastanawiać, Magento 2 to wybór dla ciebie. Wdrożenie najnowszej wersji skryptu do swojego sklepu internetowego oszczędzi ci kosztów związanych z migracją. Pamiętaj, że wsparcie dla Magento 1 kończy się w przyszłym roku, dlatego jeśli chcesz, by twój sklep był szybszy i bezpieczniejszy, a co za tym idzie lepszy dla twoich klientów, zdecydowanie postaw na drugą wersję oprogramowania.

Jeśli nadal nie wiesz jaką wersję wybrać, skontaktuj się z ekspertami Magento.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here