VOD w Polsce

VOD w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Netflix posiada w Polsce ponad 1 milion użytkowników, a HBO ponad 1,7 miliona. Taka liczba użytkowników czyni te platformy VOD największymi w Polsce.

Nie dziwi więc, że oba amerykańskie giganty coraz chętniej inwestują w produkcję lokalnych seriali. Przedstawiamy serialowe i lokalne nowości z największych platform VOD w Polsce.

Netflix – “W głębi lasu”

O tej nowości serialowej słyszeli chyba wszyscy, którzy mają konto na Netflixie. Przez pierwszy tydzień od premiery, “W głębi lasu” znajdowało się wysoko w TOP10 oglądanych seriali na Netflixie w Polsce.

Serial ten został oparty na powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. Historia opowiada o prokuraturze, Pawle Kopińskim, który nie może otrząsnąć się z tajemniczego zaginięcia swojej siostry wiele lat temu. Mężczyzna odkrywa nowe ślady i zaczyna prowadzić swoje śledztwo. Serial zebrał całkiem dobre recenzje i na pewno warto obejrzeć go w leniwe, letnie wieczory.

HBO – “Wataha”

Serial ten doczekał się już trzech sezonów i jest jednym z najlepiej ocenianych polskich seriali w ogóle. Serial opowiada historię Wiktora Rebrowa, oficera straży granicznej, który próbuje rozwikłać zagadkę zamachu bombowego na swój zespół — tytułową watahę.

Serial, oprócz wątku detektywistyczno-kryminalnego, porusza również ważne aspekty mieszkania przy granicy z Ukrainą i pracy strażnika granicznego. W tle przewijają się wątki handlu ludźmi, sytuacji migrantów i różnic kulturowych oraz językowych.

HBO – “Odwilż”

Po świetnym serialu “Wataha” HBO postanowiło wyprodukować kolejny serial z pomocą polskich twórców i aktorów. “Odwilż” to niedawno zapowiedziana produkcja w reżyserii Xawerego Żuławskiego (reżysera m.in. “Wojny polsko-ruskiej”).

Historia opowiada o śledztwie w sprawie morderstwa młodej kobiety, która wypłynęła spod lodu w Szczecinie. Główną bohaterką jest policjantka (grana przez Katarzynę Wajdę), która prowadzi śledztwo i przy okazji konfrontuje się z własną sytuacją — samotnej matki w momencie kryzysu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here