Wiele osób chciałoby wiedzieć już na samym początku ile może kosztować ich strona internetowa. Jeśli nie zależy nam, na jakości i tym żeby nasza strona była jedyna i niepowtarzalna to można skorzystać z darmowych szablonów. Przerobimy je wtedy po swojemu i będziemy mieć problem z głowy. Nie wygląda to najlepiej, a w Internecie takich stron z taką samą grafiką są tysiące. Mało, kto się na takie rozwiązanie decyduje, dlatego zgłaszamy się do firmy, która się tym zajmuje zawodowo. Można oczywiście próbować samodzielnie swoich sił. Sięgamy darmowy program i działamy.

Najczęściej po godzinie od zainstalowania i uruchomienia programu wyłączamy go, bo widzimy, że sami to na pewno sobie nie poradzimy. Widać też, że praca grafika komputerowego nie jest wcale taka łatwa. Tym bardziej, jeśli trzeba spełnić wszystkie wymagania, jakie ma klient. Zakładamy, więc że idziemy do firmy, która ma nam pomóc. Co dalej? Trzeba będzie stworzyć wzór takiej strony. Możemy się na tym znać i mieć wizję naszej strony, ale możemy też nic na ten temat nie wiedzieć. W tym drugim przypadku oznacza to, że trzeba będzie usiąść z grafikiem komputerowym i stworzyć projekt od początku.

Wtedy będziemy pewni, że ta strona jest dla nas bardzo dobrze wykonana i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Płacimy i dlatego chcemy żeby wszystko było tak dopasowane żeby nam się podobało, ale żeby osoby, które przeglądają stronę internetową widziały wszystko tak jak trzeba. Wtedy będą na stronę wchodziły o wiele częściej, a my będziemy mogli na tym coś zyskać, a może nawet zarobić.

Co wpływa na cenę strony www?

Cena zależna będzie od trudności projektu. Jeśli ma to być jedna strona i nic więcej to wiadomo, że wiele za to nie zapłacimy. Nie spodziewamy się cudów tylko ładnych kolorów i dobrego rozmieszczenia. Jeśli strona ma mieć podstrony i zakładki to trzeba będzie stworzyć odpowiednie menu. Wszystko ma być przejrzyste, bo nikt dzisiaj nie chce spędzać na szukaniu na stronie ważnych dla siebie wiadomości zbyt wiele czasu. Jeśli taka osoba widzi, że schodzi się za długo to idzie do kogoś innego.

Cena za stronę zależna będzie również od tego czy to pusta strona, a resztą my sami się zajmujemy czy ma być tam dodana treść. Jeśli ma być treść to koszty mogą znacząco wzrosnąć. Ceny mogą zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Trudno będzie tutaj wskazać górną granicę, bo wszystko będzie zależne od tego, co to za strona. Jeśli chcemy mieć coś oryginalnego to warto wydać więcej i mieć taki efekt, jaki zakładaliśmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here