Gry mobilne na PC

Jeszcze kilkanaście lat temu komputery w domach służyły głównie do grania. Oczywiście, było też kilka programów biurowych i coś do odtwarzania muzyki, ale dominowały gry. Wraz z rozwojem urządzeń mobilnych, świat gier powoli przenosił się na tablety i smartfony. Dziś coraz więcej ciekawych pozycji (szczególnie zręcznościowych i logicznych, ale też strategicznych) oferują właśnie urządzenia mobilne, a wiele kultowych gier typu RPG zawłaszczyły konsole. Tymczasem komputery stacjonarne i PC głównie pomagają w pracy.

Czy jest zatem szansa na masowy powrót gier na PC? Oczywiście – i to bardzo duża. Teraz nawet w gry z urządzeń mobilnych można zagrać na swoim pececie. Umożliwia to między innymi aplikacja Android na PC. Tylko czy warto?

Magia ekranu dotykowego na monitorze

Rzeczą, która najbardziej przeszkadza w grach na urządzeniach mobilnych, jest sterowanie. Proste i niewymagające gry obsługuje się zazwyczaj kciukiem, poprzez serie pojedynczych kliknięć. Problem zaczyna się wtedy, gdy trafiamy na grę bardziej skomplikowaną. Sterowanie dwoma kciukami wiąże się z tym, że palce przesłaniają nam większość ekranu. Jest to odczuwalne zwłaszcza na urządzeniach z mniejszymi wyświetlaczami. Tymczasem PC umożliwia nam sterowanie za pomocą klawiatury i myszki. To spore ułatwienie – zwłaszcza w grach sprawnościowych i wymagających refleksu. W ten sposób eliminuje się również przypadkowe dotknięcia ekranu, które wpływają bardzo niekorzystnie na radość z gry.

Główną przewagą PC nad urządzeniami mobilnymi jest wielkość ekranu. Nawet największe tablety nie są w stanie dorównać przekątną ekranu do poziomu monitorów PC. Nie ma nawet sensu wspominać o smartfonach, wśród których te z sześciocalowym wyświetlaczem uchodzą już za olbrzymie. Tymczasem im większy ekran, tym lepiej widoczne są szczegóły gier. Zabawa jest dużo bardziej przyjemna, jeśli widzimy obiekty w dużym rozmiarze. Między innymi dlatego warto pomyśleć o instalacji Androida na PC. Służą do tego specjalne programy, dostępne w sieci.

Gry na PC – pozycje dla wymagających

Kolejnym atutem po stronie peceta są wymagania sprzętowe. Większość telefonów nie ma wybitnych procesorów. W związku z tym aplikacje i gry tworzone na urządzenia mobilne też nie mają wielkich wymagań sprzętowych. Tymczasem średniej klasy PC lub laptop wyposażone są w komponenty o dużo większej wydajności. Dochodzą do tego lepsze karty graficzne, czy dźwiękowe. Taki sprzęt bez większych problemów spełni wszystkie wymagania najciekawszych pozycji z dziedziny gier. Jedyną zmianą, jakiej trzeba dokonać, to zainstalować emulator z systemem Android na PC czy laptopa.

Inną korzyścią, jaką otrzymamy po zainstalowaniu systemu Android na PC, będzie oszczędność baterii. Na pewno każdy miłośnik gier mobilnych borykał się z problemem słabej baterii. Bardziej wymagające gry, czyli te ciekawsze, potrzebują dużo energii do prawidłowej pracy. Tymczasem smartfon pełni wiele innych funkcji, poza grami. Głównie służy do komunikacji i pełna bateria będzie mu potrzebna. Ten kłopot rozwiązuje PC, który na stałe posiada podłączenie do sieci elektrycznej.

Argumenty można jeszcze mnożyć i rozwijać, ale każdy fan gier ma na pewno swoje zdanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości systemu Android na PC, zajrzyj na stronę https://android.com.pl/, gdzie tego typu nowinki technologiczne omawiane są na bieżąco.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here