Główne zalety przelewów internetowych

Możliwość robienia zakupów przez internet, dokonywania transakcji i płacenia za rachunki to maksimum wygody. Nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ wystarczy wejść na stronę swojej bankowości lub tak, jak to jest w przypadku sklepów internetowych, po wypełnieniu formularza strona sama nas przekieruje do bankowości.

Kiedy nam się spieszy

Przelewy przez internet (np. Bluemedia) dają możliwość załatwienia wielu spraw z wygodnego miejsca na kanapie. W zależności od dokonywanej transakcji, pieniądze docierają do odbiorcy najczęściej następnego dnia. Jednak istnieje możliwość dostarczenia pieniędzy w ciągu kilku minut, a są nią szybkie płatności online. Nie tylko banki korzystają z takiego rozwiązania, ale również coraz częściej wybierają je sklepy internetowe. Metoda płatności tego typu umożliwia szybką realizację zlecenia, a co za tym idzie, zbudowanie pozytywnego wizerunku w oczach klienta.

Prosta forma

Brak konieczności przepisywania danych do przelewu ma dwie znaczące zalety. Pierwszą z nich jest skrócony czas zamawiania. Wpisanie danych osobowych sprzedającego, jego numeru konta bankowego, danych wybranego towaru ( zazwyczaj oznaczonych skomplikowanym numerem ), kolejno kwoty za zamówienie wraz z dostawą, a także własnych danych i numeru konta bankowego zabiera bardzo dużo czasu oraz prowadzi to powstania drugiej zalety – uniknięcie błędu. Podczas wpisywania tak zawiłych informacji może dojść do pomyłki, a to w zależności, gdzie ona powstanie, może nieść ze sobą różne konsekwencje.

Bezpieczeństwo

To jedna z najważniejszych korzyści płynących z dokonywania szybkich płatności online (np. Bluemedia). Kupując towar w sklepie internetowym, po wypełnieniu formularza jesteśmy przekierowywani do naszej bankowości internetowej. Tam należy zatwierdzić wykonanie przelewu kodem, który zazwyczaj otrzymywany jest w formie SMS. Po tej czynności następuje natychmiastowe wylogowanie się z bankowości. Dzięki temu nie należy się obawiać, że przypadkiem się o tym zapomni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here