Faktoring i kredyt – różnice

Zachowanie płynności finansowej przy prowadzeniu firmy wystawiającej faktury z odroczonym terminem płatności nie należy do łatwych. Nierzetelni kontrahenci trafiają się niezwykle często. Zarówno zaległości na mniejsze, jak i większe kwoty mogą być dla przedsiębiorstwa uciążliwe. Wiele firm w Polsce ma problemy z utrzymaniem płynności finansowej, która pozwalałaby nie tylko opłacać bieżące zobowiązania, ale również rozwijać działalność.

Przedsiębiorcy rozważają faktoring lub wzięcie kredytu

Firmy, które wystawiły faktury na kilkaset tysięcy i wciąż nie otrzymały pieniędzy mogą mieć poważne problemy nie tylko z rozwojem przedsiębiorstwa, ale nawet jego utrzymaniem. Rozważanie zaciągnięcia kredytu lub faktoringu jest momentem, w którym środki z zewnątrz są niezbędne. Obie opcje mają swoje wady i zalety, jednak coraz więcej przedsiębiorców widzi większe korzyści korzystaniu z usług faktorowania nfg.pl.

Zachowanie zdolności kredytowej – plus dla faktoringu

Kredyt wiąże się z obniżeniem zdolności kredytowej. Jeśli zajdzie potrzeba zaciągnięcia zobowiązania na cele inne niż pokrycie bieżących wydatków, okazać się może, że bank pomniejszy kwotę możliwą do otrzymania. Korzystanie z faktoringu nie wpływa na zdolność kredytową, a pozawala uporać się z opłaceniem rachunków, podatku i składek na ZUS.

Równowaga finansowa – mały paradoks

Kredyt może zapewnić płynność finansową, jednak bez niej żaden przedsiębiorca nie otrzyma od banku pieniędzy. Instytucje udzielające zobowiązań ostrożniej podchodzą do firm, które nie mają środków do opłacenia bieżących zobowiązań. Świadczyć to może również o tym, że będą mieć problem z terminowym płaceniem rat za kredyt. W przypadku usług firmy faktoringowej nie ma ryzyka, że firma zostanie bez środków.

Skomplikowane procedury? Tak, ale nie przy faktoringu

Faktorowanie to proces bardzo łatwy i dostępny dla wielu przedsiębiorców. Aby zacząć współpracować z firmą świadczącą usługi faktoringowe wystarczy podpisać umowę lub zarejestrować się na stronie firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here