Uzależnienie od narkotyków– gdzie szukać pomocy?

Problem narkomani dotyczy wielu Polaków, dlatego powstaje coraz więcej placówek oraz ośrodków, w których osoba uzależniona może otrzymać pomoc. Coraz więcej cennych informacji można zdobyć również w Internecie. Tak szeroki dostęp do źródeł i miejsc pomocy pozwala podjąć szybką walkę z uzależnieniem.

Placówki tego typu pomogą nie tylko osobie uzależnionej, ale również rodzinie. Często zdarzają się sytuacje, w których osoba nie chce się leczyć. Centrum Dobrej Terapii przedstawi wtedy pierwsze kroki, jakie należy podjąć, aby osobę uzależnioną nakłonić do leczenia. Wstępna diagnoza pozwoli już na samym początku ocenić, czy nałóg jest już bardzo zaawansowany, a także ustalić wstępne metody terapii. Miejsca takie charakteryzują się profesjonalnym i przede wszystkim indywidualnym podejściem do pacjenta. W sytuacjach, kiedy uzależnienie jest duże należy działać szybko i skutecznie. Właściwe metody znane przez terapeutów pozwolą nakłonić osobę mająca problem z narkotykami do dobrowolnego rozpoczęcia leczenia.

Poradnia ambulatoryjna

Miejsce, w którym pomoc uzyskuje nie tylko uzależniony, ale również jego rodzina. Terapie indywidualne bądź grupowe prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, a także przez osoby, które już wyszły z nałogu i teraz mogą prowadzić w odpowiednim kierunku inne osoby. W ten sposób osoby uzależnione mogą się przekonać, że ich problem jest do pokonania, co może przyśpieszyć moment całkowitego wyleczenia.

Odział detoksykacyjny

Osoba uzależniona w tym miejscu może przejść odtruwanie organizmu z wyniszczających substancji, takich jak heroina czy amfetamina. Po tym najczęściej następują badania mające na celu wyznaczenie odpowiedniej dawki leku oraz przewiezienie do ośrodka terapeutycznego, gdzie leczenie będzie kontynuowane.

Telefony Zaufania

W krytycznej sytuacji dla osoby uzależnionej lub rodziny dostępna jest możliwość zadzwonienia    po pomoc. Linia przygotowana jest specjalnie dla osób uzależnionych od narkotyków.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here