Ceny za strony internetowe są bardzo różne. Wszystko będzie zależne, czego my się po takiej stronie spodziewamy. Można kupić sobie stronę www za kilka złotych na jednym z portali aukcyjnych. To będzie nawet ładnie wykonana strona, ale nie spodziewajmy się, że tam będzie coś super, bo taka cena nic dobrego nie wróży. To jest szablon, który jest powielany na całym świecie tysiące razy, a zatem nasza strona, którą właśnie kupiliśmy i chcemy uruchomić jest jak inne.

To jest dobre, jeśli chcemy zobaczyć jak to jest mieć własną stronę internetową. Uczymy się dopiero wszystkiego i nie chcemy wdawać się w koszty. Sytuacja zmienia się, jeśli chcemy mieć stronę na firmę i chcemy się tam ogłaszać. Wtedy musimy udać się do grafika komputerowego, który będzie w stanie doradzić nam, jaką stronę wybrać dla siebie. Za taką stronę możemy zapłacić kilkaset złotych, ale będzie stworzona od podstaw, co oznacza, że drugiej takiej nie ma.

Inaczej to wygląda wtedy, kiedy chcemy mieć bardziej rozbudowaną stronę i mają się na niej znaleźć podstrony. Wtedy trzeba liczyć za taką stronę ponad tysiąc złotych. Samo stworzenie strony to nie jedyne koszty, z jakimi musimy się liczyć. Trzeba przecież stworzyć tam teksty na stronę główna, i na poszczególne zakładki. To ma być pełen profesjonalizm, dlatego nie otrzymamy tego za sto złotych. Posiadanie strony nie jest tanie, ale za to, jeśli chcemy dotrzeć do większej grupy klientów to trzeba będzie te koszty wkalkulować w reklamę. Wtedy uzyskamy jeszcze lepsze efekty, a nasi klienci będą zadowoleni, że mogli nas znaleźć.

Droższe strony internetowe

To nie koniec wysokich cen, jakie można będzie zapłacić. Jeśli chcemy mieć stronę z CMS to jej cena automatycznie wzrasta. Stworzenie panelu, dzięki któremu w łatwy sposób można będzie dodawać i odejmować treść ze strony jest trudne. Można to robić nawet kilka tygodni zanim wszystko będzie w odpowiedni sposób przygotowane. Obsługa takiej strony jest wtedy bardzo prosta i nawet osoby, które nigdy tego nie robimy na spokojnie sobie z tym poradzą.

Jeszcze drożej trzeba będzie dać za strony serwisów. Tutaj mamy niekiedy setki podstron, dlatego trzeba będzie sporo czasu poczekać aż się to wszystko uda zrobić. Nawet kilka miesięcy trwa tworzenie takiego serwisu, a cena końcowa rzędu dwudziestu tysięcy nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem. Oczywiście jest to super, jakość i taki serwis na pewno będzie na siebie zarabiał, dlatego warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Bez strony firma nie może dzisiaj normalnie funkcjonować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here