coaching

Każdy z nas potrzebuje czasem kogoś, kto nas zmotywuje do działania. Naprawdę każdy z nas – bez wyjątków. Zdawać by się mogło, że ludzie, którzy osiągnęli naprawdę wielkie rzeczy w swoim życiu, ciągle są zmotywowani. Że ciągle mają w swoim życiu mocne motywy, które pchają ich do tego, by zamiast tylko marzyć i planować, co chcieliby robić w swoim życiu i co chcieliby osiągnąć, faktycznie to robią i osiągają. Niestety prawda jest taka, że wielu z nas chciałoby robić w swoim życiu wielkie rzeczy, ale tylko nielicznym się to udaje.

Wielu z nas po prostu tylko planuje. Ustalamy tylko swoje cele, ale potem nie robimy nic, by je zrealizować. Albo robimy, ale tylko przez chwilę, a potem uznajemy, że albo nie mamy sił, albo nam coś nie wychodzi i szkoda marnować czas na dalsze próby, albo też zniechęcają nas słowa innych ludzi. Wielu z nas w swoim życiu kierują się tym, co pomyślą sobie inni. I temu, że zwracamy na to ogromną uwagę, tak bardzo nas to ogranicza. Boimy się wyjść z domu i zrobić coś, o czym wiedziałoby dużo ludzi, a co jest dość niecodzienne.

A boimy się dlatego, bo zdajemy sobie sprawę, że choć niektórzy ludzie przyjmą to pozytywnie, a inni przejdą obok tego obojętnie, to znajdą też się tacy ludzie, którym nie będzie się podobało to, co robimy i po prostu będą zwracali nam uszczypliwe uwagi. Bywa też i tak, że bardzo chcielibyśmy coś zmienić w swoim życiu zawodowym albo w życiu osobistym, ale właściwie nie wiemy, co. W takiej sytuacji przydałby się ktoś, kto wskaże nam drogę, prawda?

szkolenia

Ktoś, kto sprawi, że się otworzymy na nowe, dotąd nieznane nam rzeczy i będziemy wytrwale dążyć do samorealizacji, bo tego właśnie chcieliśmy. Taką osobą, która może pomóc takich sytuacjach, jest coach. Coach jest mentorem, który oprowadzi nas po meandrach życia zawodowego i osobistego. Pomoże nam się zmotywować i dążyć do realizacji celów, a jeżeli ich nie mamy, to pomoże nam je ustalić. Bo przecież osoba, która nie ma w swoim życiu żadnych celów do realizacji, jest uznawana chyba za dość nudną, prawda?

Taka osoba pozbawiona jakichkolwiek ambicji jest też postrzegana przez płeć przeciwną jako mało atrakcyjna osoba. A przecież każdemu z nas zależy na tym, by się podobać drugiej płci, prawda? Szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy już w kimś zakochani. Bo wtedy przecież jesteśmy w stanie wiele zrobić i wiele poświęcić, aby obiekt naszych westchnień też zwrócił na nas uwagę. A jeżeli tamta osoba lubi ludzi ambitnych i o takim partnerze właśnie marzy, to z kompletnego lenia i człowieka bez ambicji będziemy w stanie otworzyć się na nowe doświadczenia i zacząć mieć jakieś ambicje i cele i dążyć do ich realizacji.

Wtedy z całą pewnością tamta osoba nas dostrzeże. Jeżeli sądzisz, że byłbyś w stanie pomagać w taki sposób ludziom i sam masz w sobie ogromną dozę motywacji, to może pomyśl o tym, że mógłbyś wybrać się na jakieś szkolenia coachingowe, które dadzą ci możliwość zostać profesjonalnym coachem. Praca jako coach może być bardzo satysfakcjonująca. Oczywiście pod warunkiem, że naprawdę cenisz sobie pracę z ludźmi i to lubisz.

Bo jeżeli nie lubisz pracować z ludźmi, to z całą pewnością takie szkolenie nie będzie dla ciebie. Lepiej pomyśl o czymś innym. Oszczędzisz w ten sposób sobie zmarnowania czasu na kurs, który cię nie interesuje a także wiele nerwów, jakie byś zapewne odczuwał w spotkaniach z ludźmi. Ale oprócz tego oszczędzisz także ludziom, którzy by do ciebie przychodzili, frustracji. Bo z całą pewnością byliby sfrustrowani, że coach, którego wybrali, okazał się takim ignorantem. Jednak jeżeli wiesz, że taka praca nie będzie ci przeszkadzała i czujesz, że będziesz w stanie wyciągnąć z ludzi to, co w nich najlepsze, to z całą pewnością takie szkolenie jest właśnie dla ciebie.

szkolenia coachingowe

Poznasz ciekawe sposoby motywowania ludzi, dowiesz się jak z nimi rozmawiać, jak ich słuchać. To interesująca wiedza, bo można ją wykorzystywać nie tylko na rozmowach z klientami, ale także w życiu codziennym. Bo wiadomo, że o wiele lepiej rozmawia się z osobą, kiedy czuje się, że ta osoba jest zaangażowana w rozmowę – czyli czujemy, że nas słucha i odpowiada.

Takie szkolenie będzie z całą pewnością dla ciebie dobrym doświadczeniem. Kto wie, może jeżeli sam do tej pory miałeś problemy z motywacją, w końcu ją znajdziesz. I – co najważniejsze – może ta motywacja okaże się na tyle silna, że dzięki niej osiągniesz w swoim życiu wszystkie (no a może tyle te najważniejsze) cele, które sobie postawiłeś. Bo wiadomo, że spełniane celów sprawia, że czujemy się dużo lepiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here