Specjaliści z branży IT poszukiwani

Od kilku lat sytuacja na rynku programistów w Polsce jest bardzo korzystna dla osób poszukujących pracy w tym zawodzie. Firmy IT doświadczają niedobór potencjalnych kandydatów posiadających kilkuletnie doświadczenie w najbardziej popularnych językach programowania i technologiach. Zachęcenie doświadczonych i prawdopodobnie dobrze opłacanych pracowników do podjęcia pracy w nowej firmy nie jest prostym zadaniem. Jak można tego dokonać?

Budowanie marki kluczem do sukcesu

Co raz częściej kandydaci do pracy poszukują pracy w konkretnym przedsiębiorstwie. Oprócz obowiązkowego zapoznania się z misją, wizją i wartościami firmy na oficjalnej stronie internetowej potencjalnego pracodawcy, kandydaci idą krok dalej. Zasięgają języka wśród znajomych, pytają o atmosferę w pracy, możliwość awansu, największych klientów oraz stosowane technologie. Co raz częściej liczy się praca w ciekawym projekcie, w której pracownik ma szansę zdobyć nową wiedzę.

Escape room zamiast assessment center

Nietypowe formy rekrutacji to co raz częściej stosowany zabieg przez formy poszukujące pracowników. Jedna z firm zdecydowała się zamknąć kandydatów w pokoju zagadek, w których pracowali nad rozwiązaniem zadań przygotowanych przez przyszłych szefów. Wszystkie zagadki były związane z zagadnieniami potrzebnymi w pracy programisty: logiczne myślenie, algorytmy, znajomość języków programowania oraz zasady ich działania. Oprócz tego ta forma rekrutacji pozwoliła na ocenę zdolności pracy w grupie i wyłoniła osoby mające predyspozycje do kierowania zespołem.

Ogłoszenie w sieci to nie wszystko

Dawno minęły już czasy, w których potencjalni pracownicy chodzili po firmach zostawiając swoje CV w nadziei na znalezienie zatrudnienia. Ogłoszenia w gazecie, czy też w internecie powoli przestają mieć wystarczający zasięg, jaki jest potrzebny w przypadku rekrutacji IT. Firmy decydują się na aktywne poszukiwanie pracowników, z wykorzystaniem portali społecznościowych, bilbordów czy nawet reklam w komunikacji miejskiej. Koniecznie należy pojawić się na lokalnych targach pracy oraz zorganizować ciekawe wydarzenia na publicznych uczelniach kształcących przyszłych kandydatów. Innym rozwiązaniem jest także zlecenie poszukiwania pracowników do projektów wyspecjalizowanym w sektorze IT – np. https://www.finitec.pl/, którzy przeprowadzą profesjonalną rekrutację na wybrane przez Ciebie stanowisko, do konkretnego projektu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here