laptop dla gracza
Fot. Pexels.com

Do niedawna najczęściej wybieraną wśród graczy opcją były konsole oraz komputery stacjonarne. Jednak w ciągu ostatnich lat wiele zaczęło się zmieniać. Najnowocześniejsze laptopy posiadają parametry, które pozwalają na otworzenie nawet jednych z najbardziej wymagających gier. Sprawdź w jaki laptop dla gracza warto zainwestować.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/laptop-dla-gracza-jaki-sprzet-wybrac/

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając laptop dla gracza?

Sprzęt, na którym będą uruchamiane gry musi być przede wszystkim szybki, posiadać odpowiednią pamięć, rozdzielczość monitora, a także być wydajny.

Elementy o jakie należy zadbać przy wyborze laptopa dla gracza to:

  • pamięć RAM,
  • procesor,
  • karta graficzna,
  • dysk SSD.

Dodatkowo warto zadbać o dodatki takie jak myszka czy słuchawki.

Laptopy dla graczy do 3500 zł

Wybór w tej kategorii jest dość mocno zawężony. Powodem takiej sytuacji jest cena dobrych kart graficznych. Ich cena to kilkaset złotych, a w przypadku najlepszych kart to nawet tysiące złotych.

Zdecydowanymi faworytami są laptopy od producenta NIVIDIA z serii GTX oraz RTX. Sprzęt ten wyposażony jest w dobrej jakości kartę graficzną do tego posiada co najmniej 8 GB pamięci RAM.

Kolejną firmą, która zdecydowała się osiągnąć niemożliwe jest Intel. Ich seria laptopów „i” również obejmuje kwoty do 3500 zł. Te wysokiej jakości laptopy dla graczy posiadają cztery rdzenie procesora, co przekłada się na szybkość pracy urządzenia.

Modele laptopów powyżej 3500 zł

Kiedy budżet pozwala nam zaszaleć mamy o wiele większy wybór sprzętu. Za zdecydowanych faworytów można uznać producenta laptopów Lenovo, w szczególności serię Legion 5. Sprzęt ten niczym nie ustępuje komputerom stacjonarnym.

 

Obecnie laptopy dla graczy dorównują komputerom stacjonarnym. Rozgrywka na nich jest płynna. Posiadają także odpowiednią pamięć do przechowywania wielu gier i dodatków do nich. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zabrania ze sobą sprzętu gdziekolwiek się chce. Pod tym względem może być to idealne rozwiązanie dla wielu pasjonatów gier komputerowych.

Zobacz też: http://e4media.pl/klasyfikacja-przedsiebiorstw-sprawdz-do-jakiej-grupy-zalicza-sie-twoja-firma/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here