Inwentaryzacja środków trwałych - szybciej i prościej

Prowadźmy ewidencję w sposób systematyczny i dokładny, a zaoszczędzimy sobie tym samym dużo czasu i nerwów. Dlatego warto postawić na odpowiednie oprogramowanie do inwentaryzacji środków trwałych, skorzystać z pomocy nowych technologii lub postawić na outsourcing procesu.

Oprogramowanie do inwentaryzacji środków trwałych 

To niecenione ułatwienie dla każdej firmy. Program zadba nie tylko o porządek informacyjny, ale także ułatwi obowiązki. Obecnie nowoczesne oprogramowania doskonale współpracują z firmowymi systemami ERP, zawierają różnorodne moduły, tak aby firma sama mogła dopasować sobie odpowiedni program. Doskonałym przykładem jest program do ewidencji środków trwałych Assets.Ninja, oferujący łatwy i szybki dostęp na urządzeniach mobilnych.

Nowoczesne technologie – pomoc przy inwentaryzacji

Dzięki nowym technologiom szybko porównasz stan rzeczywisty z zapisem księgowym. To program, a nie człowiek wpisuje dane w odpowiednie rubryki i porównuje je z danymi w księgach. Dzięki temu pracownik z łatwością może porównać dane, ocenić nadwyżki i niedobory, nie tracąc czasu na przepisywanie danych. Automatyzacja inwentaryzacji wpływa na ograniczenie liczby pracowników, którzy uczestniczą w spisach z natury. Natomiast osobom odpowiedzialnym za inwentaryzację znacznie ułatwia pracę. Krótszy czas inwentaryzacji to wymierne korzyści dla firmy przy dużej oszczędności czasu.

Outsourcing inwentaryzacji środków trwałych

To świetne rozwiązanie dla firm które mają zasobów ludzkich, aby prawidłowo i dokładnie wykonać inwentaryzację. Zewnętrzna firma, zadba o to, aby inwentaryzacja przebiegła bezbłędnie, sprawnie i terminowo. Ostatecznie zlecający otrzyma raport dokładnie pokazujący przebieg inwentaryzacji oraz prezentujący dokładne dane o stanie firmowego majątku.

Metoda przeprowadzania inwentaryzacji środków trwałych w organizacji wynika z Ustawy o rachunkowości oraz z wewnętrznych instrukcji inwentaryzacyjnych. Ustawa określa częstotliwość wykonywania inwentaryzacji i sposób jej prowadzenia. Żadna firma nie ucieknie od konieczności przeprowadzenia rzetelnej inwentaryzacji, dlatego tym bardziej, mając na uwadze nowoczesne rozwiązania warto zastanowić się nad ułatwieniem sobie tego procesu. 

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here