Ustalanie/wykluczanie ojcostwa – detektyw Warszawa oferuje wsparcie

Posiadanie pełnej rodziny, jeśli jest ona zgodna i szczęśliwa, nie może równać się z niczym innym w życiu. Niestety sprawy rodzinne nie zawsze układają się tak dobrze. Niekiedy ojcowie nie wiedzą, że urodziło im się dziecko, innym razem nie przyjmują do wiadomości, że taka sytuacja miała miejsce. Tematem ustalania i wykluczania ojcostwa zajmują się biura detektywistyczne. Detektyw Warszawa oferuje swoje wsparcie ojcom, chcącym dochodzić swoich praw w sądzie, jak i matkom, walczącym o alimenty na rzecz dziecka.

Od podejrzeń do twardych dowodów

Jeżeli mężczyzna podejrzewa, że dane dziecko może być jego potomkiem, chce mieć czynny udział w jego wychowaniu, powinien podjąć odpowiednie działania. Same podejrzenia to zdecydowanie za mało, by sąd mógł uznać mężczyznę za ojca. Podobnie wygląda to w sytuacji, gdy mężczyzna podejrzewa, że nie jest ojcem dziecka, mimo iż jego matka ma na ten temat inne zdanie. Rozwiązaniem obu problemów są testy DNA. Wykonanie testu może zlecić sąd rodzinny, jednak wiele wątpliwości udaje się rozwiać zanim sprawa trafi na wokandę. Test DNA można wykonać we własnym zakresie, a detektyw Warszawa pomoże zdobyć materiał genetyczny.

Na czym polegają testy DNA?

Testy DNA pozwalają na wykluczenie bądź potwierdzenie ojcostwa. Wykonywane są także z wielu innych powodów, np. w celu zdiagnozowania choroby genetycznej, wykrycia mutacji genu, który może być odpowiedzialny za wystąpienie choroby w przyszłości, oceny rozwoju płodu itd.

W każdym przypadku do wykonania testu niezbędny jest materiał genetyczny. Jeżeli badanie ma dotyczyć ustalenia/wykluczenia ojcostwa, niezbędne jest pozyskanie materiału od dwóch osób – ojca i dziecka.

Materiał genetyczny pozyskuje się z próbki krwi albo śliny, niekiedy przedmiotem badań może być także ludzki włos. Materiał genetyczny nie zmienia się w trakcie życia człowieka, dlatego nie ma potrzeby powtarzania badań.

Detektyw Warszawa pomoże rozwiać wątpliwości

Dzięki testom DNA możliwe jest wykluczenie ojcostwa ze stu procentową pewnością lub jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem wynoszącym 99,9999%. Jeżeli sprawa o ustalenie ojcostwa trafia do sądu, próbkę musi pobrać uprawniona osoba. Konieczne jest również sporządzenie odpowiedniego protokołu.

Często jest jednak tak, że klienci chcą potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo zanim sprawa trafi do sądu, co przecież wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kobieta może nie być pewna tego, który z mężczyzn jest ojcem dziecka, zaś mężczyzna może mieć wątpliwości, czy tym ojcem faktycznie jest. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą skorzystać z pomocy biura detektywistycznego (zapoznaj się z ofertą biura detektywistycznego europedetective).

Detektyw Warszawa pomoże dyskretnie ustalić bądź wykluczyć ojcostwo. Doskonale rozumie, że tego typu sprawy należą do kategorii wyjątkowo delikatnych. Zwłaszcza, gdy mowa o starszym dziecku, które ma ustabilizowaną sytuację rodzinną.

Detektyw może pilotować proces przeprowadzania badań DNA, a po uzyskaniu wyników udzielić odpowiedniej porady, skierować do prawnika lub sądu. Z pomocą biura detektywistycznego rozwiązywanie zawiłych spraw rodzinnych jest znacznie łatwiejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here