techniki nlp

Na samopoczucie człowieka wpływa mnóstwo rzeczy, które mogą je poprawiać bądź pogarszać. A z kolei od samopoczucia zależy całe życie, funkcjonowanie w społeczeństwie oraz umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo wiele osób ma problemy w szkole, w pracy, nie radzi sobie w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Niejednokrotnie pomimo ciężkiej pracy, trudno im awansować i spełnić swoje cele.

Czują się niepewnie i tracą wszelką motywację. Bywa, że uczucie to narasta, tym bardziej, gdy widzą zadowolonych z siebie znajomych, którym wszystko w życiu się udaje. Kiedy więc stres i niepokój oraz brak wiary w siebie przejmują kontrolę nad człowiekiem, pozostaje jedynie spróbować podjąć walkę z samym sobą. Tylko, jak to zrobić?

Warto zastosować NLP

NLP czyli Neurolingwistyczne Programowanie to zbiór bardzo skutecznych narzędzi, które mają pomóc pokonać swoje słabości i lęki oraz przekuć je w sukces. Twórcami NLP jest dwoje ludzi John Grinder i Richard Bandler, którzy już 47 lat temu zastanawiali się nad tym, dlaczego niektórzy ludzie tak łatwo osiągają sukcesy w życiu, a inni niczego nie mogą osiągnąć, pomimo podejmowanych starań. Prowadzone przez nich obserwacje ludzi oraz analiza ich zachowań doprowadziły do wniosku, że można osiągnąć wspaniałe wyniki, dzięki wprowadzeniu skutecznych działań i odpowiednich strategii, których można się nauczyć.

NLP – skąd ten skrót?

Programowanie neurolingwistyczne:
* Człon „neuro” ma związek z neurologią i sposobami przetwarzania odbieranych przez zmysły informacji.
* „Lingwistyczne” – dotyczące używanej sfery językowej.
* Zwrot „programowanie” dotyczy sposobu zdobywania, przetwarzania i przechowywania doświadczeń.
Podsumowując, NLP ma za zadanie pomoc w wypracowaniu takich nawyków i działań, które nie tylko ułatwią codzienne funkcjonowanie, ale również w sposób prosty, szybki i efektywny pomogą osiągnąć założone cele.

Na czym polega trening praktyk NLP?

komputer

Treningi organizowane przez Polską Akademię NLP pomogą:
– poradzić sobie z niskim poczuciem własnej wartości,
– uwolnić się od stresu, lęku, napięcia nerwowego – utrzymywać w ryzach te negatywne emocje,
– budować lepsze relacje z ludźmi, dzięki opanowaniu umiejętności skutecznego komunikowania się,
– w szybszym osiąganiu celów, dzięki odnalezieniu własnych blokad i tworzeniu wspierających przekonań,
– lepiej poznać siebie i kreować swoje życie i przyszłość zgodnie z własną wolą.

Narzędzia i techniki NLP oferowane podczas treningu

NLP daje narzędzia oraz techniki, dzięki którym można się nauczyć nieszablonowego myślenia, które wychodzi poza narzucone schematy, najczęściej utrudniające poznanie siebie i innych.
Wśród wielu technik NLP wymienić można:
– modelowanie,
– kotwiczeni,
– metafory,
– trans,
– linia czasu,
– swish pattern,
– przeramowanie,
– podwójna dysocjacja.
Wykorzystanie tych technik pozwala na wprowadzenie skutecznych zmian zachowań w wielu sytuacjach, które do tej pory były powodem stresu lub niepowodzenia.

* Kotwiczenie jest podstawową techniką NLP, dzięki której można wywołać określony stan emocjonalny poprzez skojarzenie z nim bodźca. Na przykład podczas występu publicznego często odczuwa się niepokój i zdenerwowanie zamiast pewności siebie i spokoju. Zadaniem kotwiczenia jest właśnie wywołanie pożądanego stanu emocjonalnego.

* Modelowanie zachowań polega na odwzorowaniu zachowań człowieka, który na przykład odniósł sukces w jakiejś dziedzinie. W myśl tej techniki, jeżeli jedna osoba potrafi coś zrobić, każdy może się tego nauczyć. Ważne, by umieć przejąć zachowania i umiejętności od innych ludzi, szczególnie tych, którzy odnoszą sukcesy.

nlp w pracy

* Przeramowanie wiąże się ze sposobem postrzegania rzeczywistości. Nie ma bowiem czegoś takiego, jak stresująca czy denerwująca sytuacja, jest to tylko sposób postrzegania czegoś, co nas spotyka. Można to łatwo zmienić właśnie za pomocą przeramowania, które pozwoli uwolnić się od wielu stresów i lęków i osiągnąć spokój w sytuacjach, w których kiedyś górę brały emocje. Często negatywnie postrzegamy rzeczywistość, a wystarczy tylko zmienić punkt widzenia i w inny sposób zinterpretować wydarzenie. Będzie to korzystne dla naszego stanu emocjonalnego, a przecież o to właśnie chodzi.

Szkolenia NLP – czy warto?

Szkolenia NLP prowadzą do znacznej poprawy umiejętności komunikacji, motywacji, pewności siebie i sukcesu. Świetnie sprawdzają się w pokonywaniu barier, ułatwiają przyswajanie wiedzy, prowadząc nie tylko do sukcesu w życiu osobistym i zawodowym, ale także do wolności i zwiększenia własnych możliwości każdego uczestnika szkolenia.

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFilmy o motywacji
Następny artykułSzkolenia nlp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here