szkolenie z excela

Pakiet biurowych arkuszy elektronicznych Excel to potężne narzędzie do prowadzenia biurowych statystyk, tabel, obliczeń, wykresów diagramów i wielu innych rzeczy. Obecnie dzieci uczą się jego obsługi już w podstawówce, jednak ogromna liczba osób nie miała takiego szczęścia z powodu niskiej cyfryzacji na świecie we wcześniejszych latach. Mowa tu o ludziach, którzy skończyli szkołę jeszcze w dwudziestym wieku.

Duża ilość z tych właśnie osób wykorzystuje program Excel do codziennej pracy i świetnie sobie z tym radzi. Inna część tego samego pokolenia potrzebuje się nauczyć obsługi pakietu biurowego Excel, ponieważ chce zmienić miejsce zatrudnienia. Właśnie dla nich dedykowane jest szkolenie z Excela.

Przekazana na szkoleniu wiedza pozwoli poszerzyć horyzonty i nauczy wykorzystywać w praktyce elektroniczny arkusz obliczeniowy. Na szkoleniu nauczysz się jak tworzyć wykresy, diagramy i tabelę, wykonywać zaawansowane obliczenia na „komórkach”. Nauczysz się wypełniania pól tekstem i wartościami liczbowymi oraz formatowania tego tekstu, tak aby wszystko było przejrzyste, łatwe i przyjemne w odbiorze.

Arkusz kalkulacyjny Excel to nic innego jak ogromna tabela, którą trzeba zagospodarować. Na pierwszy rzut oka ilość funkcji przeraża, ale na szczęście jego obsługa jest intuicyjna i nauka raczej nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Z podstawami zapoznasz się od razu i jeśli tylko je załapiesz to wszystko pójdzie już „z górki” i dalsza nauka nie będzie od Ciebie wymagała żadnego wysiłku. Dzięki możliwością programu Excel można obliczać nawet sprawy podatkowe i wynagrodzenia dla pracowników.

Jest to świetna rzecz do tworzenia i przechowywania bazy kontrahentów, bazy towarów, bazy kontaktowej. Idealnie sprawdza się również do tworzenia grafików dla kadry pracowniczej. Program biurowy Excel ma możliwość zabarwienia tekstu lub komórki tabeli na indywidualny kolor, dzięki czemu można wyróżnić ważniejsze dane na tle innych mniej znaczących. Funkcja ta idealnie sprawdza się podczas prezentowania danych, na przykład kontrahentowi lub przełożonemu.

excel

Szkolenie z Excela to solidna dawka wiedzy praktycznej i teoretycznej, która pomoże bezproblemowo okiełznać program, którego na co dzień używa również część księgowych. Tak się składa, że jest świetnym zamiennikiem dla programów typu Rewizor, czy Płatnik. Nie jest, aż tak skomplikowany i to jest jego zaleta, jednak żeby był prawdziwym zamiennikiem tych programów w praktyce to trzeba umieć go do tego dostosować, nie jest to trudne, ale jednak trzeba chwilę nad tym posiedzieć.

Możesz dostroić program indywidualnie do swoich potrzeb i predyspozycji. Właśnie to sprawia, że jego obsługa jest obecnie bardzo pożądana przez potencjalnych pracodawców. Jednak nie daj się zmylić, Excel sprawdza się nie tylko w pracy i sprowadzanie go tylko do tej roli to błąd. Jest to także idealne narzędzie do prowadzenia budżetu domowego, kategoryzowania i śledzenie własnych wydatków. Tworzenia kalkulatorów finansowych, które pomogą Ci w codziennym oszczędzaniu własnych pieniędzy.

Jest to idealny program i do pracy i dla rodziny, pozwala zapisać dane w tabelach i kontrolować zmianę ich wartości, pomaga tworzyć indywidualne wykresy obrazujące aktualnie osiągane efekty. Może pełnić funkcję kalkulatora i kalendarza, może także służyć do tworzenia kosztorysów, więc zastosowań ma na prawdę mnóstwo. Nie ma nic dziwnego w tym że jego znajomość potrafi przesądzić o pozycji na rynku pracy i przełożyć się na potencjalne zatrudnienie.

Wiedza zdobyta na szkoleniu z programu arkuszy kalkulacyjnych Excel pomaga również w codziennym życiu, dzięki czemu to czego się nauczysz nie przepadnie jeśli zrezygnujesz z pracy na danym stanowisku. Szkolenie z Excela to inwestycja w siebie i we własną przyszłość. Z pewnością warto poświęcić czas na coś takiego.

szkolenie office

Pakietem biurowym Excel warto się zainteresować również z powodu jego niskich wymagań sprzętowych, dzięki czemu dostęp do elektronicznych arkuszy kalkulacyjnych będziesz miał praktycznie na każdym komputerze tym bardziej, że jest on dostępny nie tylko na najpopularniejszy system operacyjny Microsoft Windows, ale także na systemy operacyjne oparte o jądro Linux, takie jak Mint, Elementary czy Ubuntu. Oczywiście pakietu arkuszy kalkulacyjnych Excel nie zabraknie również na komputerze z systemem Apple MacOS.

Pakiet Excel to przyszłość, nawet pomimo tego, że na rynku jest dostępny już sporo czasu to dopiero teraz zaczyna się prawdziwe zapotrzebowanie na osoby które potrafią się nim sprawnie posługiwać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here