szkolenie stanowiskowe

Każdy choć raz w życiu stanął przed wyzwaniem, jakim jest rozpoczęcie nowej pracy. Czasami nadchodzi moment, kiedy trzeba coś zmienić. Ludzie, którzy tkwią cały czas w tym samym miejscu często czują się nieszczęśliwi. Są i tacy, dla których ciągłe zmiany to pewnego rodzaju adrenalina i cenne doświadczenia. Aby nie popaść w marazm życiowy, postanawiają czerpać z życia ile się da, a każde nowe wyzwanie traktują jako nowe doświadczenie.

Nikt nie zaprzeczy, że są one cenne i po latach owocują bogatym, życiowym doświadczeniem. Zdobywa się nie tylko nowe znajomości, ale również wiedzę o danej branży, rynku pracy oraz przede wszystkim – o ludziach. W każdej firmie spotkamy inne osoby. Może to być swego rodzaju doświadczeniem socjologicznym. Po jakimś czasie wiemy już jakie zachowania występują w pewnych branżach i firmach.

Dla niektórych to dużo cenniejsze niż praca dla tego samego pracodawcy przez kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Poszerzają się horyzonty, a nawet sposób patrzenia na świat i ludzi. Ktoś, kto przeszedł wiele rozmów kwalifikacyjnych wie już czego się spodziewać i zna określone typy osób rekrutujących. Zna też wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami na konkretne stanowiska. To też cenna wiedza, która przydaje się w życiu.

Dla ludzi, dla których ważne są wspomniane zmiany, mają także zazwyczaj otwarty umysł, przez co lepiej odnajdują się w różnych sytuacjach, nie tylko zawodowych. Co więcej, zmiana branży, dziedziny z jaką mieli dotychczas do czynienia nie jest dla nich straszna. Wiedzą, że życie to ciągłe zmiany i ten, kto za nimi nadąża będzie lepiej przygotowany na trudności, których przecież nikomu nie brakuje. Ale zmiana pracy to nie tylko cenna wiedza, ale także szereg innych przydatnych aspektów.

szkolenie w firmie

Jeśli trafia się na pracodawcę, który inwestuje w rozwój pracownika, można liczyć nie tylko na profesjonalne szkolenie stanowiskowe, ale także szereg innych szkoleń, czy kursów, które przydadzą się na nowym stanowisku, ale także poszerzą wiedzę i dotychczasowe doświadczenia zawodowe. I choć nie trzeba zakładać, że u danego pracodawcy będziemy pracować do końca życia, takie szkolenia mogą przydać się także w innych firmach w przyszłości. Każde podnoszenie kwalifikacji jest dobrze widziane i cenne w CV. Kolejny pracodawca, który będzie rozważał zatrudnienie osoby z bogatym zapleczem w postaci ukończonych szkoleń na pewno to doceni.

Może to być swego rodzaju przepustka do lepszych stanowisk. Poza tym nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach, aby coś osiągnąć trzeba się dokształcać. Kto tego nie robi, zapewne nie osiągnie sukcesu w swojej dziedzinie. Każdy ukończony kurs to nie tylko poszerzenie wiedzy, ale także szansa na lepsze zarobki.

Pokazujemy w ten sposób, że jesteśmy cenni dla firmy. Posiadamy większą wiedzę i znamy się na rzeczy. Jeśli nie obce nam są nowinki, zmiany przepisów lub zdobyliśmy jakieś certyfikaty – wszystko przemawia na naszą korzyść. Dla pracodawcy, czy klienta – niezależnie od tego w jakiej sytuacji się znajdujemy lub jaka jest nasza obecna sytuacja zawodowa – etat, czy własna działalność – jesteśmy widziani jako osoba z bogatszym doświadczeniem.

Czy ktoś dziś wyobraża sobie fryzjera, który nie ukończył żadnych szkoleń?

Podobna sytuacja jest w każdej firmie, w której wykonuje się usługi dla klienta. Jeśli nie doskonalimy swoich umiejętności i talentów, niestety możemy zostać spisani na straty. Również w kontekście etatu u jednego pracodawcy przez wiele lat nie można być niczego pewnym. Trudno teraz znaleźć firmy, w których przepracowuje się większość życia. Znaczna część z nich podąża za trendami, odświeża wiedzę swoich pracowników, ale jeśli ci drudzy zatrzymali się na etapie wiedzy o firmie sprzed piętnastu lat, nie będą cenni dla pracodawcy.

szkolenie w biurze

Podobnie w drugą stronę. Trudno dziś znaleźć kogoś, kto pracuje dla jednej firmy przez całe swoje zawodowe życie. Ludzie są świadomi zmian i starają się polepszać swoje zawodowe doświadczenia, często odchodząc tam, gdzie jest lub wydaje się lepiej. Po zdobyciu pewnego doświadczenia poszukują znów lepszych rozwiązań. I choć praca marzeń prawdopodobnie nie istnieje, wielu ludzi wciąż jej szuka.

Do tego przydadzą się właśnie szkolenia i ukończone kursy. Wykształcenie czasami nie idzie w parze z umiejętnościami, jednak jest równie ważne jak doświadczenie praktyczne w danej branży. I wydaje się, że tylko z nim można zajść daleko. Dziś trudno wyobrazić sobie awans osoby bez tego składnika, który składa się na całościowy sukces w życiu zawodowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here