szkolenia

Szkolenia interpersonalne są niezwykle ważne dla osób, które chcą rozwijać się zawodowo i wspinać po szczeblach kariery. Choć wydawać by się mogło, że najważniejsze są umiejętności techniczne i wiedza w zakresie działalności jaką prowadzimy czy wykonujemy. To nic bardziej mylnego. Nasze zdolności interpersonalne składają się na znaczną część naszego sukcesu.

Szkolenia interpersonalne dotyczą wielu aspektów naszego życia. Dotyczą wystąpień publicznych, umiejętności kreatywnych, zarządzania własnym czasem czy też uczą asertywności.
Umiejętności interpersonalne zwane również umiejętnościami miękkimi są więc kluczem do sukcesu.

Gdzie wykorzystujemy zdobyte w ten sposób umiejętności? W relacjach biznesowych są nam one niezbędne. Ale również w życiu prywatnym pomagają nam one przezwyciężać różne przeciwności. Na takich szkoleniach poznajemy siebie, własne ograniczenia i dzięki temu możemy je przepracować w sobie i ewentualnie zmienić nasze zachowania i postawy w pewnych sytuacjach.

I tak np. szkolenia z kreatywności pozwalają nam szukać niestandardowych rozwiązań, poszukiwać nowych ścieżek w rozwiązywaniu napotkanych problemów. Natomiast właściwe zarządzanie czasem pomoże nam dużo wydajniej realizować nasze plany zawodowe dzięki temu dając nam więcej czasu na życie prywatne. Pracując nad inteligencja emocjonalną można lepiej radzić sobie z nowymi sytuacjami i być bardziej pewnym siebie.

Szkolenia interpersonalne realizowane są poprzez różne ćwiczenia, które dają nam do myślenia. Pozwalają nam zaobserwować działania nasze i innych w pewnych sytuacjach i wraz z trenerami przeanalizować je. Trenerzy nie dają nam oczywistych rozwiązań, nie na tym szkolenia z umiejętności miękkich polega. Mają nam wskazać drogę, pokazać nasze bariery i ograniczenia. Gdy je zrozumiemy, możemy wtedy starać się je wprowadzić w nasze życie.

szkolenia indywidualne

Warto się zdecydować na tego rodzaju szkolenia i nauczyć zarządzać choćby stresem w pracy, co jest coraz cięższym problemem w dzisiejszym społeczeństwie. Efektywnie zarządzać własnym czasem i organizować pracę tak by unikać niepotrzebnych konfliktowych sytuacjach. Dzięki szkoleniom można również pracować nad budową autorytetu oraz przyjmowania asertywnej postawy, negocjować i bronić swoich racji, decyzji i interesów.

Ponadto szkolenia z umiejętności miękkich pomagają rozwijać świadomość własnej mowy ciała podczas spotkań i wystąpień publicznych, pozwalają nam opanować emocje. Komunikować z innymi w sposób klarowny i krytykować, gdy zachodzi taka potrzeba, w sposób konstruktywny.

Szkolenia interpersonalne są nam potrzebne

Mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Większość wręcz twierdzi, że czas spędzony na takich szkoleniach jest czasem straconym. tak niestety nie jest. Od dziecka żyjemy w jakiś grupach, które są przesiąknięte tradycjami i stereotypami. Inni ludzie wpływają na nas i stajemy się otwarci bądź wręcz zamknięci na relacje z innymi ludźmi. Przez lata bodźce zewnętrzne wpływają na nasz rozwój.

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy i działamy instynktownie, według pewnych schematów. Relacje interpersonalne są nam niezbędne by komunikować się z ludźmi w sposób czytelny i zrozumiały. By jasno mówić o swoich uczuciach i emocjach i nie bać się tego. Opanować strach przed odrzuceniem czy przed krytyką płynącą z innych stron. Ale również trzeba nauczyć się słuchać samego siebie i pozbyć wewnętrznej potrzeby krytykowania siebie i obwiniania za rzeczy które albo nie były od nas zależne albo po prostu stały się i są już przeszłością.

szkolenia interpersonalne

Szkolenia interpersonalne są czasem, który możemy spędzić ze sobą po prostu

Zajrzeć w głąb i poznać siebie. Poznać to wszystko, ten szereg emocji i rozterek, które nami targają. Pozbyć się chaosu w naszym życiu i uporządkować wszystko tak, by poczuć satysfakcje z tego co robimy i gdzie dążymy i jakie musimy ponieść tego konsekwencje.
Sposób funkcjonowania w społeczeństwie jest zdefiniowany przez rożne czynniki, które przez lata budowały nasz pancerz. Czas poznać je wszystkie i stawić im czoło. Praca nad sobą nie jest prostym zabiegiem i wymaga czasu i zaangażowania.

Nagroda jednak za przepracowanie tych wszystkich naszych ograniczeń, stereotypów, którymi sugerujemy się w żuciu, na pewno będzie duża i w pełni nas usatysfakcjonuje. A dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom będziemy mogli łatwiej radzić sobie z problemami i niebezpieczeństwami, które w życiu wciąż staja nam na drodze.
Szkolenia interpersonalne to czas gdy możemy zagłębić się w sobie i porozmawiać z własnym Ja. To czas, którego nie wykorzystujemy w życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here