Pięć największych zalet kart wielowalutowych

Coraz więcej Polaków spędza wakacje za granicą, podobnie jak coraz więcej firm nawiązuje współpracę z partnerami z innych krajów. Rozwiązaniem problemów z płatnością w walutach zagranicznych są karty wielowalutowe. Posiadanie takiej przynosi wiele korzyści.

Brak kosztów związanych z otrzymaniem karty

Karty wielowalutowe oferowane są nie tylko przez banki, ale również przez kantory internetowe. Wiele z tych instytucji oferuje wydanie kart bez konieczności dokonywania jakichkolwiek opłat, a także możliwość darmowego użytkowania takiej karty. Jedyne koszty, jakie właściciel karty ponosi związane są z przewalutowaniem pieniędzy.

Wygoda

Posiadanie karty wielowalutowej pozwala uniknąć konieczności udania się do kantoru stacjonarnego w celu wymiany gotówki. Przewalutowanie można zrobić przez internet w specjalnych kantorach online, takich jak IgoriaCard, które posiadają bardziej korzystne kursy niż kantory stacjonarne. Wygoda jest również sposób płacenia. Już od wielu lat płacenie karta wyprzedza płacenie gotówką, dlaczego by więc nie korzystać z tego sposobu za granicą?

Bezpieczeństwo

Wyjazd za granicę na urlop wiąże się z posiadaniem przy sobie dużej sumy pieniędzy – na hotel, na pożywienie, na atrakcje. Ma to swoje wady nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale często już na lotnisku powstaje problem związany z określeniem maksymalnej kwoty, jaka do danego kraju można zabrać. Karta wielowalutowa to bezpieczny sposób na posiadanie przy sobie gotówki.

Oszczędność

Przewalutowanie w kantorze internetowym jest znacznie tańsze niż w stacjonarnym lub w banku. To bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku częstego dokonywania transakcji, ale również przy rzadkich płatnościach w obcej walucie.

Dostęp do historii transakcji

Możliwość monitorowania wydatków na bieżąco oraz ustawienie limitów to dwie zalety karty walutowej, które dają jej przewagę nad gotówką. Przy płaceniu banknotami mało kto liczy, ile już wydał oraz nie zapisuje, gdzie to miało miejsce, by móc za jakiś czas do tego wrócić i przeanalizować wydatki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here