Nowe oferty operatorów komórkowych

Wszyscy wiemy, że gdy przedłużasz umowę abonamentową na telefon, możesz liczyć na różne promocje, upusty czy gratisy. Wiadomo – usługodawca chce cię zatrzymać przy jego firmie. Ale konkurencja też chce cię czymś przyciągnąć, zwłaszcza że przeniesienie numeru do innej sieci to w tej chwili żaden problem. Jakie nowości możemy spotkać wśród ofert dla nowych klientów? Na co warto zwrócić uwagę lub czego poszukać? Podpowiadamy.

Nowi gracze

Choć na rynku telefonii komórkowej ogólnopolska czołówka operatorów jest w miarę ustalona, a zmiany nie są duże, to prawdziwa rewolucja zachodzi na polu usług lokalnych. Lokalni dostawcy multimediów także mogą oferować usługi telefonii komórkowej. Oczywiście nie posiadają infrastruktury obejmującej zasięgiem całą Polskę, ale… podnajmują ją u ogólnopolskich operatorów. Jakość ich usług jest więc taka sama, zmianie ulegają natomiast – cenniki. Ich oferty mogą być na tyle ciekawe, że przeniesienie numeru do nich okaże się dobrym pomysłem.

Pakiety

Kiedy myślimy o telefonach komórkowych i pakietach, zwykle do głowy przychodzą nam pakiety internetowe, leczy tym razem nie o nie chodzi – lecz o pakiety usług multimedialnych. Jeśli mamy Internet albo telewizję kablową od jednego operatora, całkiem możliwe, że opłaci nam się przenieść do niego także telefon komórkowy. Dlaczego? Pomijając już kwestię wygody – jeden rachunek zawsze płaci się wygodniej niż trzy (za Internet, telefon i kablówkę) o różnych terminach zapłaty – to przede wszystkim rozwiązanie często tańsze, ponieważ operator nagradza nas upustami za korzystanie z całej gamy jego usług.

Bonusy za przeniesienie numeru

Przeniesienie numeru jest w tej chwili bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z nowym wybranym operatorem i poinformować go o chęci przejścia pod jego skrzydła. Jedyną formalnością, jakiej musimy dopełnić, jest wypełnienie i podpisanie wniosku o przeniesienie numeru. To wystarczy nie tylko, by przenieść numer, ale także, by zgarnąć dodatkowe bonusy za tę czynność, jakie daje nasz nowy operator.

Telefony do umowy

W zasadzie od dłuższego czasu już możemy dostać telefon do umowy o abonament telefoniczny, jednak jak zawsze – zmieniają się dostępne modele. W tej chwili przyjmuje się tu różne rozwiązania. Czasem możemy dostać telefon gratis lub za symboliczną kwotę (np. 1 zł), jednak są to zwykle proste modele. Bardziej wymagający użytkownicy mogą wybrać lepsze aparaty za dopłatą, będą to jednak kwoty dużo niższe, niż ceny tych modeli w sklepach. Zwykle też im wyższy abonament weźmiemy, tym lepszy telefon możemy do niego dostać.

Pamiętaj też, by ofertę weryfikować przez pryzmat swoich potrzeb. Nie każdy gratis będzie dla ciebie przydatny, nie z każdej usługi skorzystasz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here