książki o nlp

NLP czyli programowanie neurolingwistyczne zostało stworzone w latach siedemdziesiątych przez specjalistów różnych dziedzin, między innymi był to matematyk i terapeuta Richard Bandler oraz profesor lingwistyki John Grinder. Prowadzili oni obserwacje oraz badania dotyczące reguł postępowania wybitnych ludzi, odnoszących sukcesy w życiu. Stwierdzili, że tych reguł może nauczyć się każdy, by również móc osiągać swoje cele.

Czym zatem zajmuje się neurolingwistyczne programowanie?

Przede wszystkim sposobami spostrzegania rzeczywistości i jej zapamiętywania, sposobami skutecznej komunikacji oraz metodami uporządkowania informacji w umyśle. W skrócie więc można powiedzieć, że NLP uczy, jak sterować mózgiem, aby uzyskiwać pożądane rezultaty. Innymi słowy, jak dążyć do rozwoju osobistego, bazując na transformacji negatywnych myśli i przekonań na ich pozytywne zamienniki. Najbardziej więc chodzi o takie zmiany osobiste, które pozwolą pozbyć się lęku i strachu, zwiększą motywację, pewność siebie i zaprogramują człowieka na pozytywne uczucia, których chce doświadczać.

Szkolenie w zakresie NLP

Większość ludzi prowadzi obecnie bardzo niezdrowy tryb życia, pełen pośpiechu, stresów, nerwów oraz niepewności o przyszłość swoją i najbliższych. Dodatkowo, brak czasu na porządny odpoczynek i niestabilna sytuacja finansowa, dopełniają przysłowiową czarę goryczy. Niestety jej przepełnienie, które może nastąpić w każdej chwili, prowadzi bardzo często do problemów natury psychicznej.

Jeżeli zatem ludzie nie zmienią swoich dotychczasowych nawyków, coraz trudniej będzie im funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego też z ofertą do osób, które chcą poprawić jakość swojego życia, wychodzą szkolenie NLP. Trzeba dodać, że cieszą się one ogromną popularnością, przede wszystkim ze względu na to, że przyczyniły się już do poprawy życia wielu uczestniczących w nich osób.

Szkolenia NLP kierowane są głównie do:
– ludzi zmagających się ze stresem, lękiem, negatywnym nastawieniem, urazami,
– osób pracujących na wysokich stanowiskach, które wymagają od nich kreatywności, podejmowania decyzji, pewności siebie, operatywności,
– ludzi, dążących do samorealizacji.
W tym miejscu warto dodać, że szkolenie takie korzystnie wpływa na każdego człowieka bez względu na wiek, zawód czy wykształcenie.

czyta książkę

Książki o NLP

Oprócz szkoleń, taśm, programów treningowych, dostępne są również książki, poświęcone NLP. Jest ich już ponad 96. Warto zacząć je czytać, aby wreszcie zrobić coś dla siebie.
* Jedną z książek, która zasługuje na większą uwagę jest „Sekret NLP, czyli poznaj siebie, uporaj się ze złymi nawykami i zacznij prawdziwie żyć” autorstwa twórcy NLP Richarda Bandlera. Autor podzielił książkę na trzy części: „Zapomnij o…”, „Uporaj się z…” i „Zacznij wreszcie…”. W pierwszej części można dowiedzieć się, jak radzić sobie z lękami, fobiami, złymi decyzjami i wspomnieniami. Druga pomoże uporać się z własnymi nawykami i natręctwami. A ostatnia ma pomóc w osiągnięciu radości z życia, a jednocześnie dać wskazówki, jak sięgać po wyższe zarobki.

* Inna pozycja warta uwagi to „Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu” Napoleona Hilla i W Clementa Stonea. Mówi ona o tym, że każdy człowiek ma w sobie niesamowity potencjał i tylko od niego zależy, czy chce zmienić swoje życie na lepsze. Jednak nic nie przychodzi bez zaangażowania, więc trwałe zmiany również wymagają wysiłku intelektualnego i czasu. Ale wystarczy odpowiednie nastawienie i wszystko stanie się proste. Książka ta jest świetnym przewodnikiem, który wskaże człowiekowi drogę, odkrywając, co w nim najlepsze oraz wesprze w podejmowaniu trafnych decyzji.

nlp w książkach

* „Szkoła mówców” Lidii Buksak z kolei poświęcona jest osobom, które żyją w świecie biznesu. Każdy, kto chce osiągać sukcesy w tym świecie, musi się wyróżniać, umieć występować publicznie, być pewnym siebie i radzić sobie ze stresem. Musi umieć budować swój autorytet i pozycję eksperta. Osoba taka, cenne rady dla siebie, znajdzie właśnie w tej pozycji książkowej.

* Książka, na którą warto zwrócić uwagę to także „Rozwój osobisty człowieka rozumnego” Steve Pavlina. Daje ona nowe spojrzenie na takie tematy, jak Miłość, Prawda, Jedność, Władza, Odwaga czy Inteligencja (tytuły kilku rozdziałów). Autor zawarł w książce konkretne informacje, nie kryjąc, że osiągnięcie sukcesu wymaga nie tylko samodyscypliny i odwagi, ale także ciężkiej pracy.

To tylko kilka przykładów ciekawych książek, które są wspaniałym narzędziem terapii. Zawierają mnóstwo ważnych informacji i praktycznych porad, przykładów zachowań, ćwiczeń dopingujących czy opisów technik, dzięki którym każdy może doświadczyć wspaniałych zmian w swoim życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here