książki o motywacji

Ludzie w obecnych czasach wiele planują. Sam zauważasz chyba wśród swoich znajomych – a także u siebie – że masz dużo celów i marzeń, które oczywiście chciałbyś spełnić, choć jednak doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że niektóre rzeczy z tej listy niestety do końca twojego życia pozostaną jedynie marzeniami.

Jednak istnieje możliwość, by niektóre z marzeń, które wydają ci się tak naprawdę nierzeczywiste, nierealne do osiągnięcia, jednak spełnić. Zastanawiasz się, jak? Wystarczy znaleźć odpowiednio mocną motywację. Taką, która codziennie będzie dawała ci energię na to, by zrobić wszystko, co w twojej mocy, by choć trochę przybliżyć się do realizacji danego celu.

Każdego dnia wykonując malutki kroczek w stronę realizacji celu robimy postęp. Bo lepiej każdego dnia zrobić mały postęp niż nie zrobić żadnego, prawda? A przecież każdego dnia robiąc postęp, któregoś dnia w końcu sprawimy, że marzenie nie będzie już tylko rzeczywistością, a stanie się czymś realnym, czymś, co osiągnęliśmy dzięki swojej ciężkiej pracy albo wielu dniom, miesiącom czy nawet latom wyrzeczeń. Jednak wcale nie tak łatwo znaleźć dobrą motywację. To nieraz dość trudne wyzwanie, bo znaleźć coś, co będzie nas motywowało do działania, to dla jednych dość czasochłonny proces. Innym motywy przychodzą same.

Robią coś, wiedząc, po co i wiedzą, że będą to robić, bo mają motywację. Dobrym przykładem motywacji jest praca. Chodzimy do pracy, bo potrzebujemy pieniędzy, by móc przeżyć. I to jest naszą motywacją – chęć przeżycia. Wielu ludzi wybiera studia, ponieważ chcą pracować w zawodzie, który wymaga od nich ukończenia studiów na danym kierunku – na przykład psychologia. Psychologowie doskonale wiedza czym jest motywacja i jakie procesy zachodzą w związku z motywowaniem.

księgarnia

Ale wcale nie musisz zapisywać się na studia, żeby dowiedzieć się czegoś o motywacji, bo przecież książki o motywacji sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Jeżeli interesujesz się motywacją pod każdym względem, możesz sięgnąć po książki czysto naukowe, oparte na teoriach psychologów, ludzi zajmujących się ludzką psychiką i badaczami. Z takiej książki z całą pewnością wyniesiesz cały ogrom wiedzy o motywacji, a także o wszystkich procesach z nią związanych.

Motywacja to bardzo interesujący temat, to przecież każdy z nas się z nią styka, choć trzeba przyznać, że niektórzy z nas w mniejszym stopniu, a inni z kolei w większym. Oprócz czysto naukowych lektur możesz sięgnąć także po te nieco lżejsze. Takie lektury będą raczej bogate w różne wskazówki dotyczące tego, jak zwiększyć swoją motywację albo jak zmotywować się do czegokolwiek – na przykład jak zmotywować się do podjęcia działań twórczych albo też jak zmotywować osoby starsze do aktywności fizycznej.

Poziom motywacji u każdego z nas może być inny. Dla osoby, która jest otyła motywacja do tego, by spędzać aktywnie czas – choć lubi spędzać długie godziny przed telewizorem czy komputerem – może być większa od osoby, która jest szczupła i która lubi siedzący tryb życia.

Jak widzisz, motywacja może różnie wyglądać

Jeżeli temat motywacji bardzo cię zainteresował, to z całą pewnością książki o niej są dla ciebie. Kto wie, może dzięki temu, że przeczytasz całą masę książek na ten temat, staniesz się ekspertem od motywacji i twoi znajomi będą się ciebie radzili, jeżeli poziom ich motywacji spadnie albo po prostu chcieliby się dowiedzieć co nieco na ten temat, bo kolega od chłopaka siostry ma problem z motywacją.

książki

Jeżeli przy czytaniu książek zaciekawiło cię funkcjonowanie ludzkiej psychiki to może nawet pokusisz się o to, by wybrać się kiedyś na studia psychologiczne. Może będziesz chciał pomagać ludziom, by zmobilizowali się i zwiększyli swoją efektywność za pomocą zwiększenia motywacji. I to może być twoją motywacją, by pójść choćby na kurs – na przykład coachingu. Bo to przecież coach, czyli opiekun osobisty, zajmuje się też pomaganiem ludziom w samorozwoju, w zwiększeniu motywacji.

Motywacja towarzyszyła ludziom od początku ich istnienia i nigdy nie nastanie dzień, w którym brakłoby w życiu ludzkim motywacji. Motywacja to bardzo ciekawa dziedzina naszej psychiki i warto poświęcić jej trochę uwagi – na przykład czytając o niej książki. To pomoże zrozumieć nam pewne rzeczy, o pewnych rzeczach się dowiedzieć.

Dzięki czemu nasza motywacja w życiu codziennym może wzrosnąć i będziemy sobie dziękować, że kiedyś poświęciliśmy kilka godzin, by poczytać na temat motywacji. Bo dzięki odpowiedniej motywacji możemy w swoim życiu osiągać postawione sobie cele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here