Jak zwiększyć efektywność procesu pakowania paczek i oszczędzić czas

Zoptymalizowanie procesu pakowania przesyłek do wysyłki jest bardzo ważne dla firm, które codziennie przygotowują nawet setki paczek. W działaniu każdego przedsiębiorstwa liczy się efektywność oraz oszczędność czasu. Dobra organizacja pracy i zastosowanie odpowiednich rozwiązań produktowych to podstawa do tego, aby móc szybko pakować towary i wysyłać je do klientów.

Jak szybko pakować paczki?

Chcąc zwiększyć szybkość pakowania danej ilości towarów w określonym czasie, należy wdrożyć w firmie pewne zmiany. Efektywność procesu zależy w dużej mierze od użytych w nim materiałów. Decydując się na kartony gorszej jakości, trudne do złożenia, marnujemy swój cenny czas. Im szybciej i łatwiej pracownicy mogą złożyć kartony, tym lepiej. Warto więc zrezygnować z przestarzałych rozwiązań, takich jak pudełka wymagające do złożenia użycia kleju czy taśmy.

Pracownicy będą też działali sprawniej, jeśli określimy to, jakie produkty wysyłane są w konkretnych pudełkach. Trzeba też ustalić to, po jakie wypełniacze do paczek mają oni w danym przypadku sięgać. Oprócz tego czarna folia strecz z perforacjami pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości czasu przy jej odrywaniu, co także wpływa korzystnie na usprawnienie procesu pakowania.

Rodzaj zastosowanych kartonów a usprawnienie procesu pakowania

Warto sięgnąć po kartony do szybkiego pakowania, które upłynnią cały proces. To nowoczesne rozwiązania wyposażone w automatyczne dno. Pozwalają na osiągnięcie wyższej wydajności w ciągu dnia, aniżeli używanie tradycyjnych kartonów klapowych. Produkt ten to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Skraca do minimum czas potrzebny na przygotowanie paczki, a ponadto hurtownia opakowań oferuje je w wielu rozmiarach.

Taki karton nie tylko łatwo się składa, bez użycia taśmy, ale stanowi też skuteczną ochronę towaru i jest w pełni funkcjonalny. Kartony z automatycznym dnem mają wewnętrzne klapy zapewniające ochronę oraz podparcie. Sprawdzą się do wysyłki niewielkich przedmiotów, ale także towarów w formacie A7, A6 czy A5.

Inną propozycją są chętnie wybierane kartony fasonowe, czyli opakowania kartonowe wykonane z wykrojnika. Ze względu na zastosowanie w nich zazębiających się klapek i skrzydełek, łatwo się je składa, natomiast do złożenia i zamknięcia nie jest potrzebna taśma klejąca.

Systemy automatyczne wspierające pakowanie zamówień

Firmy powinny też pamiętać o pewnych rozwiązaniach, wspierających pracę przy pakowaniu towarów spaletyzowanych, jak i pojedynczych paczek. Jednym z nich jest owijarka do ładunków spaletyzowanych. Owinięcie produktów na paletach zwiększa ich stabilność w czasie transportu. W procesie realizowania zamówień pomocne okazują się też urządzenia wypełniające kartony. Są to specjalne maszyny, które wypełniają wolną przestrzeń w kartonach, takimi materiałami, jak: folia bąbelkowa, fragmenty kartonu, wełna drzewna, styropian czy wiórki papierowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here