filmy o motywacji

Bardzo dużo ludzi lubi narzekać na to co mają, a raczej czego nie mają. Takie osoby nie potrafią uwierzyć we własne możliwości i nie potrafią się zmobilizować do zmiany swojego życia. Z tego względu powstaje bardzo dużo filmów i filmików motywacyjnych, które mają pomóc zrozumieć im jak ważne jest w życiu realizowanie własnych marzeń.

Na początku warto omówić fabularne filmy o motywacji

Kino bardzo lubi tworzyć dzieła o osobach, które mimo przeciwności losu spełniają swoje marzenia, a przynajmniej próbują tego dokonać. Jednym z takich przykładów jest seria filmów o Rockym Balboa, czyli bokserze, który mimo swoich wielu niedoskonałości, braku wyszkolenia potrafił dotrzeć na sam szczyt wygrywając walki, w których miał przegrać z kretesem.

Filmowy Rocky zawładnął serca widzów na całym świecie, a filmy (i muzyka) stały się motywacją dla wielu młodych ludzi trenujących sporty walki i nie tylko.
Jeżeli interesują nas fabularne filmy o motywacji, to nie sposób przypomnieć inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii chłopca z biednej górniczej rodziny, który chciał po prostu tańczyć. Mimo wszelkich przeciwności losu Billy Elliot, bo o nim mowa stał się wielkiej sławy tancerzem baletowym.

Zastanawiając się jakie filmy o motywacji i nadziei warto obejrzeć, to nie możemy obojętnie przejść obok Skazanych na Shawshank. Historia człowieka, który zostaje skazany na karę podwójnego dożywocia za zbrodnie, których nie popełnił, a mimo to nigdy nie stracił wiary, marzeń i nadziei.

Jeżeli interesują Was filmy o motywacji, to koniecznie musicie obejrzeć film oparty na faktach pod tytułem W imię ojca. Film przedstawia losy zbuntowanego Irlandczyka, który na skutek zbiegu okoliczności i spisku trafia na kilkadziesiąt lat do więzienia razem ze swoimi przyjaciółmi i ojcem za zamach terrorystyczny, z którym nie mieli nic wspólnego. Film przedstawia przemianę bohatera i jego walkę o uniewinnienie i dobre imię swojego ojca, który umiera w więzieniu. Film kończy się ponownym procesem, który uniewinnia wszystkich żyjących niesłusznie skazanych za zamach.

Zastanawiając się jakie filmy o motywacji warto zobaczyć, to zwróć uwagę na francuski film Nietykalni z 2011 roku. Film opowiada historię niebanalnej przyjaźni sparaliżowanego milionera i czarnoskórego chłopaka z przedmieścia, który wyszedł z więzienia. Oglądając ten fantastyczny film możesz przekonać się, że nie mając motywacji do niczego możesz zacząć się cieszyć z najmniejszych rzeczy, a każdy dzień może być niezwykły.

w studio

Rozważając jakie fabularne filmy o motywacji warto obejrzeć, to nie może zapomnieć o filmach z Tomem Hanksem. Pierwszy z nich, czyli Forrest Gamp, to historia człowieka, który jest mało inteligentny, wydaje się lekko opóźniony w rozwoju, a mimo to bierze udział w największych wydarzeniach jakie mają ówcześnie miejsce.

Główny bohater pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych i wszelkie zahamowania są tylko w naszej głowie. Kolejny motywacyjny hit z Tomem Hanksem, to film Cast Away: Poza Światem. Film opowiada losy pracownika firmy, która zajmuje się przewozem paczek i przesyłek samolotami. Na skutek nieszczęśliwego wypadku główny bohater zostaje rozbitkiem i tylko dzięki swojej ogromnej wierze i nadziei udaje mu się przetrwać. Przewartościowuje także własne życie.

Zastanawiając się jakie filmy o motywacji jeszcze obejrzeć, to nie możemy zapomnieć o serii filmów dla młodzieży Karate Kid. Seria filmów pokazuje nam, że każdy dzięki swojej ciężkiej pracy może zostać mistrzem w danej dziedzinie. Jeżeli zastanawiamy się jakie jeszcze filmy o motywacji obejrzeć, to koniecznie musimy pamiętać o filmie Życie jest piękne. Film ten ukazuje niezwykle wzruszającą historię ojca i syna, którzy trafiają do obozu koncentracyjnego. Inne filmy o motywacji warte obejrzenia, to na pewno Piękny Umysł z Russelem Crowe, Za wszelką cenę z Hilary Swank oraz polski film Najlepszy o Jerzym Górskim.

filmy netflix

Jeżeli nie jesteście fanami filmów fabularnych, a interesują Was filmy o motywacji, to zawsze możecie zajrzeć do internetu i serwisu youtube. Znajdziecie tam zapewne bardzo wiele filmików wszelakiej jakości trenerów i mówców motywacyjnych. Jeżeli jesteście fanami tego typu filmików, to na pewno znajdziecie wiele ciekawych wykładów i rozmów na temat tego jak być lepszym człowiekiem i jak spełniać swoje marzenia.

Skoro już wiecie jakie fabularne filmy o motywacji koniecznie musicie obejrzeć w wolnej chwili, a także wiecie, że w internecie znajdziecie wiele filmików motywacyjnych, to możecie mieć nadzieję, że teraz będziecie wiedzieli jak być szczęśliwym i jak spełniać swoje marzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here