Drukowanie 3D w Polsce - XYZprinting

Drukowanie 3D staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej firm i przedsiębiorstw implementuje innowacyjne rozwiązania 3D w swoich działach projektowania urządzeń R&D, a także na liniach produkcyjnych. Niezwykle wysoka wydajność, szybkość, dokładność oraz prostota powodują, że druk 3D zaczynają wykorzystywać także polskie firmy. Drukowanie 3D na coraz większa skalę stosowane jest także w profesjonalnych branżach lotnictwa czy wojskowości.

Drukarki 3D – czemu warto zainwestować?

Druk 3D wykorzystywany jest obecnie przez wiele specjalistycznych branż. Drukarki 3D wspomagają zarówno linie produkcyjne, produkcje wysokonakładowe w fabrykach, jak i pozwalają na wykonywanie unikatowych i innowacyjnych projektów przez działy R&D (research and development, których zadaniem jest prowadzenie badań oraz rozwój). Drukarki 3D pozwalają na prototypowanie i wykonywanie elementów również w lotnictwie i wojsku. Zainwestowanie w drukarkę 3D może przynieść producentom i firmom ogromne korzyści. Technologie 3D do minimum skracają czas prototypowania, gwarantują też niezwykłą precyzję i dokładność oraz możliwość łatwego optymalizowania i wprowadzania poprawek do projektowanych modeli. Są znacznym ułatwieniem dla linii produkcyjnych, a także gwarantują nowatorstwo w danych branżach.

Druk 3D – dla kogo?

Drukowanie 3D jest wykorzystywane w coraz większej ilości branży i działów. Jednym z głównych zastosowań drukarek 3D jest lotnictwo i wojskowość. Technologia 3D to nieocenione narzędzie do prototypowania i niskoseryjnego wykonywania części do samolotów i silników samolotowych. Druk 3D znalazł też zastosowanie w wielkich fabrykach na liniach produkcyjnych i przy seryjnej, wysokonakładowej produkcji. Dziedzin, które zaczynają czerpać z możliwości oferowanych przez nowoczesne technologie 3D, jest coraz więcej. Jak mówią specjaliści, z czasem coraz więcej branż zostanie objętych możliwością zastosowania drukarek. W Polsce druk 3D dopiero rozpoczyna swoją obecność na dużą skalę.

Przemysłowe drukarki 3D

Drukowanie 3D na szeroką skalę zaczęło być wykorzystywane m.in. do produkcji przemysłowych. Obecnie na rynku urządzeń przeznaczonych do drukowania 3D możemy odnaleźć drukarki przeznaczone do masowej produkcji we wszystkich branżach, także tych które potrzebują wykonania modeli w pełnej palecie barw. Drukarki 3D przyspieszają proces produkcji i są gwarantem większej dokładności oraz precyzji wykonania modeli. Druk 3D bezapelacyjnie sprawdzi się w każdej firmie, której zależy na efektywności produkcji.

Polska – drukowanie 3D

Również Polska zaczyna na coraz większa skalę wprowadzać na rynki technologie 3D. Firmy i sklepy polskie zaczynają oferować sprowadzane z zagranicy, coraz to nowe rozwiązania i urządzenia przeznaczone do druku 3D. W ofercie przeznaczonej m.in. dla właścicieli produkcji przemysłowych znajdują się drukarki korzystające z technologii 3D marki tajwańskiej firmy XYZPrinting. Najnowszym przedsięwzięciem wprowadzonym na rynek polski są drukarki tej firmy z serii Professional. Dzięki urządzeniom tej linii XYXPrinting pozwala na niezwykle wydajne i szybkie drukowanie modeli w pełnej palecie barw.

Jednym z urządzeń oferowanych przez serię Professional XYZPrinting jest przemysłowa drukarka XYZPrinting PartPro350 xBC. Do drukowania 3D wykorzystuje nowatorską technologię Full-Color Binder Jetting, która pozwala na wydruk z proszku gipsowego w pełnej palecie barw. Możliwość drukowania we wszystkich kolorach to tylko jedna z zalet tej drukarki. Umożliwia też niezwykle szybkie i wydajne drukowanie dzięki wykorzystaniu całego, dużego pola roboczego o rozmiarach 350x220x200 mm. Czas drukowania skrócony do minimum to zasługa wysokiej prędkości druku aż do 18 mm na godzinę. Dzięki szybkości i efektywności PartPro350 xBC może być wykorzystywana do masowej produkcji w niemal wszystkich branżach.

Więcej informacji o drukarce PartPro350 xBC – https://3dphoenix.pl/produkt/xyzprinting-partpro350-xbc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here