Czym jest program do faktur?

Większość firm musi posiadać opcję wystawiania faktur lub jakiegokolwiek dokumentu sprzedaży. Ze względu na to powstaje wiele ciekawych i przydatnych programów właśnie do wystawiania faktur. Program do fakturowania z magazynem jest szczególnie przydatny, chociażby ze względu na to, że posiada opcje tworzenia wielu przydatnych dokumentów, takich jak sama faktura vat, faktura pro-forma, faktura korekta, faktura zaliczkowa/końcowa, rachunek, paragon i wiele innych. Dzięki programowi możesz wystawić również faktury dla podmiotów zwolnionych z VAT oraz dowolnej edycji każdego rodzaju faktury dostępnej w oprogramowaniu. Dodatkowym atutem jest możliwość wydruku dokumentów w różnych językach, a szczególnie w angielskim.

Program do faktur z magazynem daje każdemu przedsiębiorcy wgląd do dokumentów niezapłaconych, kontroli poprawności NIP, druku seryjnego dokumentów a także możliwości wystawiania faktury w dowolnej walucie. Te funkcje powinny pomóc każdemu przedsiębiorcy w lepszym zarządzaniu swoją firmą.

Jakie jeszcze możliwości daje tego typu program?

Otóż dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można obsługiwać kolektory danych, zarządzać stanem kasy i konta firmy, tworzyć raporty zysków i ewidencje, w ekspresowym tempie tworzyć zamówienia towarów oraz kontrolować dokumenty rozliczone i nierozliczone. Jednak program jest skierowany głównie do obsługi magazynu, dlatego pomaga przy przeprowadzaniu inwentaryzacji poprzez wydruk odpowiednich raportów, pozwala na przeszukiwanie listy towarów po nazwie lub przypisanym kodzie a także posiada rozbudowany system raportów pozwalających na zestawienie zysków z prowadzonej działalności w ujęciu czasowym oraz ze specjalnym podziałem na świadczone usługi lub oferowane produkty. Co lepsze programy do fakturowania i magazynowania posiadają obsługę standardowych czytników kodów kreskowych, pozwalają na obsługę drukarek fiskalnych, można w nich swobodnie zarządzać bazą danych a także daje możliwość tworzenia raportów i podsumowań podstawowych. Dlatego warto zainteresować się inwestycją w tego typu programy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here