Jeśli chcemy otrzymać dofinansowanie na prowadzenie własnej działalności to trzeba będzie stworzyć biznes plan sklepu internetowego. Problem w Polsce jest taki, że w zależności od tego, do jakiego urzędu trafiamy takie są wymagania. Zdarza się, że treść nie jest liczona pod względem sensu i przydatności, ale na wagę. To znaczy, że według urzędnika biznesplan ma zajmować minimum sześćdziesiąt stron a4. Jaki to ma sens? Żadnego, ale takie wymogi są i jeśli ich nie spełnimy to możemy się pożegnać z pieniędzmi. W Polsce przyjęło się jeszcze coś, a mianowicie my dostajemy pieniądze za darmo, a urzędnik niestety nie.

To, dlatego jego zadaniem jest utrudnić nam życie na tyle skutecznie żebyśmy sobie darowali staranie się o pieniądze. Jeśli chodzi o samo tworzenie biznesplanu to trzeba będzie stworzyć sobie spis treści. Pierwsze kilka zdań musimy napisać o streszczeniu całego naszego projektu. Czym się chcemy zająć i dlaczego? To wszystko powinno się tam znaleźć. Kilkadziesiąt zdań powinno wystarczyć żeby rozjaśnić, o co konkretnie nam chodzi.

Teraz przechodzimy do opisu inwestycji. W tym miejscu wypisujemy nazwę firmy, pod jakim adresem będzie działać, kto będzie jej właścicielem. Sprawdzajmy bardzo dobrze wpisywane dane żeby nie zawierały żadnego błędu. Trzeba będzie to poprawiać, a po co nam to? Jeśli coś się robi to trzeba się do tego przyłożyć, a wtedy nie będziemy mieć najmniejszych problemów. Biznesplan będzie wtedy o wiele szybciej przyjęty.

Co dalej?

Musimy bardzo dokładnie opisać, jakie mamy cele naszego przedsięwzięcia. Trzeba tutaj patrzeć przyszłościowo, co oznacza, że musimy napisać, czego spodziewamy się za rok czy za dwa lata. Jest to trochę na wyrost, ponieważ nie wiemy jak będzie wyglądało prowadzenie sklepu internetowego. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć ile zarobimy i czy w przyszłym roku będziemy mieć dochodzi o 30% większe niż teraz. Istotny będzie również rozdział o planie marketingowym.

To właśnie tutaj będziemy pisać o tym jak zamierzamy zadbać o to żeby nasza strona była bardzo wysoko w wyszukiwarce internetowej. Kolejny krok to prognozy dla naszej strony internetowej. Tak naprawdę niczego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale musimy coś w tym rozdziale napisać. Nikt tego sprawdzać nie będzie, bo nie ma żadnego odnośnika. Musimy zawczasu mieć również plan awaryjny, czyli co zrobimy, jeśli coś pójdzie nie tak jak trzeba. Opisanie tego wszystkiego trochę czasu na zajmie, ale nie mamy innego wyjścia, jeśli chcemy mieć pieniądze na założenie sklepu www.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here